Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

НАЦІОНАЛЬНІ ДНІ ЗАХИСТУ ВІД АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ

 За підтримки Міністерства охорони здоров’я, Національної академії медичних наук України, Національна медична академія післядипломної освіти ім. Шупика, громадська організація «Українська академія дерматовенерології» з 3 до 7 березня 2014 року відбудуться національні дні захисту від атопічного дерматиту.

 Протягом тижня у всіх областях України пройдуть освітньо-профілактичні заходи, мета яких полягає у підвищенні освіченості хворих та їх рідних щодо профілактики й ефективного лікування атопічного дерматиту: прес-конференції, круглі столи тощо. Серед лікарів безкоштовно розповсюджуватиметься видання «Адаптовані клінічні настанови з діагностики, профілактики та лікування атопічного дерматиту», серед пацієнтів – видання «Атопічний дерматит. Поради батькам». По всіх медичним закладам поширюватимуть плакати, інформаційні матеріали тощо.

 У Великому конференц-залі Національної академії наук України 4 березня 2014 року відбудеться Всеукраїнський онлайн-семінар «Актуальні питання профілактики та лікування атопічного дерматиту». Свій досвід і погляд на проблеми атопічного дерматиту представлять Олександр Літус, Валентина Чоп’як, Лідія Калюжна, Тетяна Проценко, Віктор Літус, Павло Чернишов та інші фахівці з галузі дерматовенерологічних та алергічних захворювань. Виступи доповідачів із подальшим обговоренням проблемних питань захворювання, в якому візьмуть участь експерти з атопічного дерматиту, супроводжуватимуться онлайн-трансляцією у всі регіони України.

 «Профілактичні дії в боротьбі з атопічним дерматитом є дуже важливим фактором, – наголосив один із організаторів проекту, головний дерматовенеролог МОЗ України Олександр Літус. – На сьогоднішній день у світі є достатня кількість методик лікування, що можуть полегшити життя хворих, і більшість медиків вже володіє ними, тому потрібно активніше інформувати про них суспільство».

 Також під час акції разом з дерматовенерологами з хворими працюватимуть алергологи та педіатри.

Довідка:

Атопічний дерматит – хронічне запальне захворювання шкіри алергічної природи. Це неінфекційний стан із спадковою схильністю, для якого характерний тривалий перебіг з періодичною появою висипу на різних ділянках тіла та свербіж шкіри. Вперше цьому захворюванню дав опис французький дерматолог Е. Бенье в 1882 році. З тих пір у цієї недуги було безліч назв: дитяча екзема, алергічний дерматит, атопічний нейродерміт та інші.

 На сьогодні захворювання на атопічний дерматит є важливою медико-соціальною проблемою у суспільстві. Зважаючи на світову статистику, в Україні налічується близько 500 000 осіб, хворих на атопічний дерматит. Як і псоріаз, ця хвороба фактично невиліковна, проте сучасні методи доказової медицини дають можливість ефективно боротися з захворювання, завдяки чому число вилікуваних зростає.

 Додаткову інформацію про Українські дні захисту від атопічного дерматиту можна знайти тут.