Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ОБЛАСНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ПИТАНЬ ХІРУРГІЧНОЇ ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ ПРОЙШЛА УСПІШНО

Днями в актовій залі обласного клінічного диспансеру радіаційного захисту населення відбулася обласна науково-практична конференція на тему: “Стан надання спеціалізованої хірургічної допомоги населенню області в 2013 році та шляхи її розвитку”. В роботі конференції взяли участь хірурги, дитячі та торакальні хірурги, урологи, проктологи, ортопеди-травматологи, анестезіологи, судинні хірурги та нейрохірурги.

 Про підсумки діяльності хірургічної служби області в 2013 році та шляхи її покращення доповів головний хірург управління охорони здоров’я Микола Кобилецький. Як поінформував присутніх доповідач, хірургічна служба області, незважаючи на складні соціально-економічні умови працює стабільно, завдяки зусиллям управління охорони здоров’я в області збережені усі кваліфіковані хірургічні кадри.

За останні роки демографічна ситуація в області не покращилася, загальна кількість населення скорочується, відповідно дещо зменшилась і кількість звернень до лікарів-хірургів, знизилась кількість амбулаторних і хірургічних втручань. В області постійно проводиться робота з диспансерною групою хворих, що дозволило запобігти зростанню в області первинного виходу на інвалідність від хірургічної патології. В першу чергу це стосується онкологічних хворих, пацієнтів, які страждають на захворювання опорно-рухового апарату, гастроентерологічну патологію та на цироз печінки.

В області, як і в інших регіонах України, серйозною проблемою залишається питання донорства. Проблеми донорства серед населення слід вирішувати за участі районних адміністрацій та районних рад. Саме активна позиція представників влади в цьому важливому питанні дасть позитивні результати.

В ході проведення конференції перед присутніми виступили обласний дитячий хірург В’ячеслав Овєчкін, обласний анестезіолог Сергій Бережний, обласний торакальний хірург Віктор Рештаненко, обласний ортопед-травматолог Микола Яковенчук, голова обласної асоціації хірургів, доктор медичних наук, професор Ігор Дужий та інші фахівці. Усі вони торкнулись найбільш важливих проблем, що стосуються сучасної хірургії, в тому числі й питання збереження здоров’я населення області.