Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ЖІНКИ В БІЛИХ ХАЛАТАХ

 Усім відомо, медицина народжувалася як професія чоловіків. І лише з часом, крок за кроком, жінки відвойовували право працювати в білих халатах і надавати необхідну медичну допомогу хворим та постраждалим. З часом жіночий силует у чоловічій професії проступав все більш рельєфно. І якщо, для прикладу, професія хірурга в основному залишилася за сильною статтю, то жінкою-терапевтом чи педіатром уже нікого не здивуєш. Більше того, в нинішніх медичних закладах понад 60 відсотків жінок працюють лікарями, більше 90 відсотків-медичними сестрами. На Сумщині нині нараховується 3919 лікарів із них 2454 - жінки. Із 11379 молодших медичних фахівців 10696 осіб – теж особи прекрасної статі.

 Сумщина пишається своїми жінками-лікарями, ветеранами медицини і серед них самими шанованими є учасниці Великої Вітчизняної війни, Заслужений лікар України, колишній головний лікар обласної клінічної лікарні Ірина Костянтинівна Єгорова та колишній головний терапевт облздороввідділу Євгенія Данилівна Андрющенко. Саме ці жінки-ветерани в повоєнні часи десятки років свого життя віддали становленню медицини Сумщини.

Чимало теплих, добрих слів подяки висловлюють батьки маленьких пацієнтів на адресу ветерана медицини, учасниці Великої Вітчизняної війни, відміннику охорони здоров’я лікарю-нефрологу обласної дитячої клінічної лікарні Мотроні Антонівні Пшеничній, яка 58 років трудиться на ниві медицини.

Понад 30 років свого життя віддала медицині заступник начальника управління охорони здоров’я обласної держадміністрації, Заслужений лікар України Надія Андріївна Лисенко. За вагомий особистий внесок у розбудову медичної галузі Сумщини, організаторські здібності та професіоналізм ще в 2002 році Надія Андріївна Лисенко була нагороджена Почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я України, а в 2009 році отримала високу державну нагороду - Почесну грамоту Кабінету Міністрів України.

Заслужений лікар України, головний лікар Роменської центральної районної лікарні Валентина Василівна Гунькова має 32 роки управлінського стажу в одному колективі. Будучи лікарем-інтерном, вона очолила Андріївську сільську дільничну лікарню, пізніше створила обласну школу передового досвіду з питань сільської медицини. З березня 1995 року і по сьогоднішній день Валентина Василівна, очолює лікарський колектив Роменської центральної районної лікарні. За вагомий внесок у соціально-економічний розвиток українського суспільства, високий професіоналізм, ділову та громадянську активність Валентина Василівна нагороджена грамотою Верховної Ради України “За заслуги перед Українським народом”.

З 1997 року обласний спеціалізований Будинок дитини очолює лікар-педіатр, Заслужений лікар України Галина Іванівна Литвиненко. За роки її

нелегкої, напруженої праці, через її ніжні, ласкаві материнські руки з доброю і чутливою душею пройшло майже 3000 малят. Більшість з них за

роки перебування в цьому виховному закладі завдяки уважній і наполегливій праці лікарів-педіатрів позбавилися фізичних вад, отримали початкові ази людського спілкування та навичок. Заслуга Галини Іванівни, всього колективу закладу і в тому, що за роки її роботи на посаді головного лікаря 450 вихованців, дітей-сиріт було усиновлено. Багато дітей після лікування, проведення фізичної та медико-психологічної реабілітації були повернуті біологічним батькам.

Та не тільки цими проблемами опікується головний лікар. Як обласний дитячий імунолог вона проводить клінічний огляд маленьких пацієнтів, регулярно виїздить в райони області з метою виявлення дітей з первинним імунодефіцитом, підчас проведення щеплень, надання медичної та консультативної допомоги лікарям-педіатрам і хворим дітям, що потребують медичної допомоги. Галина Іванівна проводить активну роботу і в питанні реформування медичної галузі в області, створення дитячих консультативних пунктів з питань імунології.

Ірина Олександрівна Троцька – відомий в області інфекціоніст. У 1985 році Ірина Олександрівна з відзнакою закінчила Київський медичний інститут ім. акад. О.О.Богомольця. Після інституту пройшла інтернатуру за фахом “інфекційні хвороби” під безпосереднім керівництвом обласного інфекціоніста, доктора медичних наук, професора Зіновія Йосиповича Красовицького. З серпня 1986 року працювала лікарем-інфекціоністом у 1-й міській клінічній лікарні м. Суми. Протягом 1989-1990 років Ірина Олександрівна у складі інтернаціональної бригади лікарів по боротьбі з інфекційними хворобами працювала в республіці Таджикистан. У 2005 році пройшла стажування з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в лікувальних закладах Сполучених Штатів Америки. У січні 1996 року призначена обласним позаштатним інфекціоністом, має вищу кваліфікаційну категорію зі спеціальностей “Інфекційні хвороби” та “Організація і управління охороною здоров’я”. Глибокі знання, високий рівень професіоналізму та відповідальності дозволили Ірині Олександрівні ще в 1992 році стати заступником головного лікаря міської інфекційної лікарні, яка згодом набула статусу обласної. З 1996 року Ірина Олександрівна, як досвідчений фахівець, викладає на кафедрі інфекційних хвороб Медичного інституту Сумського державного університету. Вона - автор понад 60 наукових та навчально-методичних друкованих праць з питань медицини, обрана заступником голови обласного науково-практичного товариства Асоціації інфекціоністів України. За багаторічну працю в галузі медицини,

високий професіоналізм та активну громадську позицію Ірина Троцька неодноразово нагороджувалася Почесними грамотами Міністерства охорони здоров’я, облдержадміністрації, Асоціації інфекціоністів України. Як член Національної спілки журналістів України, Ірина Олександрівна активно співпрацює із засобами масової інформації, її матеріали на медичну тему постійно друкуються на сторінках обласних газет.

 Ганна Валентинівна Богданова з листопада 2012 року очолює колектив обласної дитячої клінічної лікарні. Її професійна діяльність в медицині розпочалася в 1989 році після успішного закінчення педіатричного факультету Донецького медичного інституту. Після закінчення інтернатури працювала лікарем-педіатром, дитячим лікарем-імунологом у міській клінічній лікарні № 1 м.Донецька, а згодом, завідуючою педіатричним відділенням, лікарем-неонаталогом, завідуючою відділенням міської клінічної лікарні № 3 м.Донецька. З березня 2002року Ганна Богданова працює лікарем-неонатологом відділення інтенсивної терапії новонароджених у Сумській обласній дитячій клінічній лікарні. З червня того ж року виконувала обов’язки завідуючої відділенням, а в жовтні 2002 року призначена головним неонатологом управління охорони здоров’я облдержадміністрації. За час роботи в обласній дитячій клінічній лікарні проявила себе як медичний фахівець високої кваліфікації, принципова, вимоглива до себе та підлеглих, відповідальна до поставлених доручень, чуйна і уважна людина. За багаторічну, сумлінну працю Ганна Валентинівна нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною відзнакою голови Сумської обласної державної адміністрації, Почесною грамотою управління охорони здоров’я. Як депутат обласної ради, Ганна Валентинівна активно займається громадською роботою, вона – голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення.

З 1986 року обком профспілки працівників охорони здоров’я області очолює ветеран медицини Лариса Григорівна Маслова. За роки роботи на цій відповідальній посаді Лариса Григорівна завжди приділяла основну увагу вдосконаленню роботи профспілкових організацій по захисту трудових прав та інтересів працюючих медиків. Під час проведення реформування медичної галузі головне завдання профспілок зберегти кваліфікований потенціал медичних кадрів. Не менш важливим завданням профспілки Лариса Григорівна вважає і стабільну роботу медичних закладів, створення сприятливого морально-психологічного клімату в колективах. Лариса Маслова є постійним ініціатором масових заходів серед медиків – обласних спартакіад, конкурсів, фестивалів художньої самодіяльності, які проводить обласна організація профспілки. Багато уваги обласний комітет профспілки приділяє вирішенню саме соціальних питань медичних працівників.

За багаторічну, чесну і самовіддану працю та з нагоди Міжнародного жіночого свята 8 березня хочу привітати заступника начальника управління охорони здоров’я Світлану Іванівну Кривцун, головного лікаря обласного диспансеру радіаційного захисту населення, Заслуженого лікаря України Тетяну Миколаївну Вітюк, головного лікаря Сумського обласного центру медико-соціальної експертизи Валентину Миколаївну П’янтківську, головного лікаря Сумської міської клінічної лікарня № 1 Валентину Михайлівну Домінас, головного лікаря Шосткинської міської дитячої лікарні

Тетяну Олександрівну Гончар, головного лікаря Шосткинського обласного дитячого протитуберкульозного санаторію Валентину Яківну Пустовіт, головного лікаря Кролевецької центральної районної лікарні Олену Костянтинівну Пінчук, головного лікаря Буринської центральної районної лікарні Зою Олексіївну Сидорук, ветерана медицини, Заслуженого лікаря України, лікаря-офтальмолога Сумської центральної районної лікарні Валентину Іванівну Кравченко, Заслуженого лікаря України, лікаря-терапевта Конотопської центральної районної лікарні Зінаїду Іванівну Доляр.

А також багаточисельний середній медичний персонал, і серед них працівників Сумської обласної клінічної лікарні: медичну сестру загально-лікарняного персоналу Любов Григорівну Білогубову, старшу медичну сестру торакального відділення Надію Григорівну Казбан та старшу медичну сестру неврологічного відділення Нінель Олександрівну Самсоненко. Саме їх багаторічна наполеглива праця, високий професіоналізм, служать медицині і всьому народу.

Жіноче обличчя має і колектив обласної галузевої газети “Медицина і здоров’я” на чолі з досвідченим журналістом головним редактором Міленко Лілією Григорівною.

Напередодні Міжнародного жіночого дня вітаємо усіх жінок-медиків із цим прекрасним весняним святом, побажати їм здоров’я, щастя, сімейного благополуччя і справжнього сонячного, весняного настрою!