Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

НАЦІОНАЛЬНІ ДНІ ДІАГНОСТИКИ РАКУ ШКІРИ

З 21 по 25 квітня в Україні будуть проведені Національні дні діагностики раку шкіри. Мета проведення цього важливого медико-соціального заходу - забезпечення доступу населення до сучасних методів обстеження пігментних новоутворень шкіри, що дозволить виявити рак на ранніх стадіях та привернути уваги суспільства до цієї проблеми.

Національні дні діагностики раку шкіри проводяться з метою формування серед населення відповідального ставлення до свого здоров’я, підвищення обізнаності про шкоду ультрафіолетового випромінювання, особливо у весняно-літній період. Так, 25 квітня, щонайменше 700 державних і приватних клінік по всій Україні безкоштовно будуть обстежувати населення на наявність меланоми чи інших злоякісних пухлин.

До акції діагностики залучені лікарі дермато-венерологи, онкологи, терапевти, а також лікарі-офтальмологи, оскільки населення ще мало обізнане щодо ризику виникнення меланоми райдужної оболонки ока. За словами головного дермато-венеролога Міністерства охорони здоров’я України Олександра Літуса, цьогорічна акція боротьби з раком шкіри виходить на новий, більш ефективний рівень. Спільними зусиллями з медиками, науковцями затверджений уніфікований медичний протокол з надання первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги при меланомі. Відтепер кожен лікар має чітку настанову до конкретних ефективних дій з діагностування та лікування раку шкіри.

Слід підкреслити, що серед злоякісних новоутворень, рак шкіри у чоловіків посідає друге місце після раку легень, у жінок – друге місце після раку молочної залози. До цього часу смертність від раку шкіри в Україні складає майже 95%, тоді як у Європі – лише 5%. Основною причиною такої патології є несвоєчасне звернення громадян до лікарів при наявності злоякісних новоутворень. В Україні в 2010 році захворіли на меланому 2829 осіб, 1070 з них померли. Зараз у всьому світі відмічається тенденція до збільшення кількості хворих на меланому незалежно від рівня економічного розвитку тої чи іншої держави. І основна причина поширення цього захворювання – екологічний стан навколишнього середовища, насамперед, руйнація озонового шару атмосфери, широке застосування отрутохімікатів та інші “блага” сучасної цивілізації.