Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРО ПОКРАЩЕННЯ РОБОТИ З ПРОФІЛАКТИКИ ПОЛІОМІЄЛІТУ

Управління охорони здоров'я Сумської обласної державної адміністрації доводить до Вашого відома, що за результатами роботи за 9 місяців 2021 року показники охоплення щепленнями проти інфекцій, які керуються засобами імунопрофілактики, не відповідають плановим показникам (74,7% за 9 місяців), що потребує вжиття невідкладних заходів по їх покращенню.

Область забезпечена практично всіма вакцинами для проведення планових щеплень згідно з календарем  на 100%.

На сьогодні, коли в країні проводяться карантинні заходи, пов’язані з коронавірусною інфекцією, відсутність профілактичних щеплень сприяє зростанню захворюваності населення на інші, керовані засобами імунопрофілактики, інфекції. 

У вересні в Україні зафіксували та підтвердили випадок паралічу у 1,5 річної дитини, яка не була щепленою проти поліомієліту у зв’язку з відмовою батьків. На сьогодні з’ясовано, що хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2).

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий, але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту - діти віком до п’яти років.  

На засіданні Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулось 27 жовтня 2021 року розглядалась ситуація з поліомієлітом в Україні. За результатами засідання керівникам закладів охорони здоров’я доручено терміново забезпечити імунізацію від поліомієліту невакцинованих дітей віком до 5 років включно. Крім того, необхідно посилити епідеміологічний нагляд за випадками гострого в’ялого паралічу (далі-ГВП).

Охоплення щепленнями проти поліомієліту в області :

- поліо - 3, проти поліомієліту дітей до 1 року, по області – 69,7%, найнижчі показники мають заклади охорони здоров’я територіальних громад:  Глухівської - 50,7%, Білопільської - 55,8%, Буринської - 51,5%, Великописарівської  – 52,0%, Середино-Будської  – 45,1%, Лебединської  - 54,0%, Роменської  – 61,2%, Шосткинської  - 63,6%;

- поліо – 4, проти поліомієліту у 18 місяців по області рівень охоплення щепленнями - 71,8%, найнижчий показник мають заклади охорони здоров’я територіальних громад: Буринської - 40,5%, Роменської - 55,5%, Глухівської  - 49,8%, Шосткинської  – 58,1%, Лебединської  – 60,5%.

- поліо - 5,  проти поліомієліту в 6 років по області рівень охоплення щепленнями – 68,5%, найнижчі показники мають заклади охорони здоров’я територіальних громад: Лебединської - 50,1%, Буринської – 59,1%, Шосткинської  – 61,5%,  Великописарівської  - 46,9%;

 -поліо-6 ( діти в 14 років) по області рівень охоплення щепленнями - 70,6%, найнижчі показники мають заклади охорони здоров’я територіальних громад: Великописарівської - 58,3%, Середино-Будської - 39,5%, Лебединської – 60,2%, Роменської – 63,5%.

Потребує активізації робота по виявленню ГВП. Відсутність виявлення випадків ГВП свідчить про неефективність епідеміологічного нагляду за поліомієлітом в регіоні.

Таким чином, необхідно невідкладно активізувати роботу по запобіганню поліомієліта шляхом проведення щеплень невакцинованим дітям та проведення роз’яснювальної роботи з батьками.

Варто пам’ятати, що поліомієліт може спричиняти параліч на все життя, а іноді - призвести до смерті.  При цьому будь-яке зниження або відхилення у плановому охопленні вакцинацією створює можливості для поширення захворювань, яким можна запобігти вакциною, зокрема, поліомієліту, серед нещеплених. Медичні працівники мають закликати батьків залишатися пильними у боротьбі з цією хворобою. Жодна дитина не повинна страждати від хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації.