Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

МІКРОБІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗАТОР КРОВІ ДЛЯ ОНКОХВОРИХ ДІТЕЙ

 У відділенні гематології обласної дитячої клінічної лікарні встановили мікробіологічний аналізатор крові. Придбати цей сучасний, дороговартісний медичний апарат вдалося завдяки ініціативі керівництва Сумської єпархії Української Православної Церкви та обласної державної телерадіокомпанії. Нинішнього року, в рамках акції “До світлого дня – світлі вчинки”, яка проходила на Сумщині протягом Великого Посту вже третій рік підряд, були зібрані благодійні кошти на суму близько 500 тис. гривень. Саме на ці кошти і вдалося придбати мікробіологічний аналізатор крові Vitek II  Compact  Automat компанії “Діа-Верітас” вкрай необхідний для онкохворих дітей.

  Мікробіологічний аналізатор застосовують для високоякісного лабораторного аналізу під час лікування онкологічно хворих дітей. Апарат дозволяє в короткий термін виявити інфекційних грибкових збудників, які проникають в організм дитини після проведення сеансу хіміотерапії, коли ослаблені захисні функції організму,  і призначити кожному онкохворому пацієнту необхідне лікування. Протигрибкові медичні препарати, що призначають хворим дітям, досить коштовні, їх вартість складає від 2 до 5 тисяч гривень на добу. Саме для того, щоб  вчасно виявити збудника хвороби, оцінити його біологічні та токсичні характеристики і використовують мікробіологічний аналізатор крові.  

 Як повідомила завідуюча відділенням гематології обласної дитячої клінічної лікарні Ліана Нікітенко, на сьогодні,  на обліку в лікувальних закладах області перебуває 135 онкохворих дітей. Нині, 21 дитина  проходить курс хіміотерапії у відділенні гематології  обласної дитячої лікарні. Лікарі впевнені, попередити і вберегти ослаблене здоров’я онкохворих дітей вчасно допоможе мікробіологічний аналізатор.