Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ШКОЛА ОРГАНІЗАТОРІВ: ПИТАННЯ ПСИХІАТРИЧНОЇ ДОПОМОГИ НА СУМЩИНІ

1 жовтня на базі обласного психоневрологічного диспансеру пройшло чергове заняття обласної школи організаторів охорони здоров’я, присвячене обговоренню актуальних питань та нагальних проблем у роботі психіатричної служби Сумщини.

 На зустрічі були присутні головні позаштатні спеціалісти, головні лікарі обласних психіатричних лікарень, обласної клінічної дитячої лікарні, обласного центру екстреної медичної допомоги, обласного перинатального центру, міської дитячої лікарні, центральних районних лікарень, центрів медико-санітарної допомоги, міських багатопрофільних лікарень, заступники головних лікарів з медичного обслуговування населення, з охорони материнства та дитинства.

Зі вступним словом до присутніх звернулася перший заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Надія Лисенко. У своєму виступі вона підкреслила, що місцева влада та фахівці охорони здоров’я приділяють значну увагу психічному здоров’ю населенню, оскільки відсутність психічних вад є обов’язковою складовою здоров’я людини, крім того, пацієнти з психічними розладами потребують особливого піклування та милосердя.

«Сумщина – єдиний регіон у державі, де за підтримки голови облдержадміністрації Юрія Чмиря ведеться добудова обласного лікувального закладу – психоневрологічного диспансеру, оснащеного сучасним медичним обладнанням», – відзначила Надія Лисенко.

Обласний позаштатний психіатр управління охорони здоров’я Ірина Мудренко акцентувала увагу присутніх на правових аспектах у наданні психіатричної допомоги населенню. Зокрема, мова йшла про види психіатричної допомоги, кожний з яких характеризується організаційно-правовими особливостями та відмінностями у порядку надання. За словами обласного психіатра, дотримання вимог Закону України «Про психіатричну допомогу» є пріоритетним у роботі психіатричної служби.

Окремою темою для обговорення стало надання психіатричної допомоги дітям. Як повідомив обласний дитячий психіатр Володимир Ліцман, майже 3% дитячого населення України постійно потребують психіатричної допомоги, більшості дітей необхідна підтримка психолога чи логопеда. У державі таку допомогу надають 453 дитячих лікаря-психіатри, у Сумському регіоні – 10. Найближчим часом заплановані зміни до порядку надання психіатричної допомоги дитячому населенню – психічно хворі діти лікуватимуться у лікувально-профілактичних закладах загальної мережі.

Лікар-психіатр диспансерного відділення обласного психоневрологічного диспансеру Марина Коляда докладно розповіла про екстрену медичну допомогу при невідкладних станах психіатрії та проблемні питання при госпіталізації в обласні психіатричні лікарні. Зі вступом в дію Закону України «Про екстрену медичну допомогу» гострі психічні розлади, що загрожують життю і здоров’ю пацієнта та інших осіб, відносяться до категорії екстрених, тому госпіталізація до психіатричних закладів здійснюється силами центрів екстреної медичної допомоги. У разі планової госпіталізації – транспорт надає центральна районна лікарня.

У програмі зустрічі прозвучало і питання організації суїцидологічної допомоги в місті Суми. З метою профілактики суїцидальної поведінки, надання допомоги громадянам, які переживають кризові або психотравмуючі ситуації, зменшення самогубств серед населення, надання на сучасному рівні термінової психологічної та психотерапевтичної допомоги громадянам різних вікових категорій на базі Сумської міської клінічної лікарні №5 з 2002 року функціонує міський суїцидологічний центр.

У ході заняття проаналізовано широке коло питань і проблем психіатричної служби області. Проведений захід сприятиме подальшому вдосконаленню психіатричної допомоги населенню Сумщини.