Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ГРИП: ЗНАЙОМИЙ НЕЗНАЙОМЕЦЬ

Як повідомляють епідеміологи, цього року в Україну разом із вже відомими збудниками завітає і новий вірус грипу. Інфекція буде представлена комбінацією вірусних штамів А «Каліфорнія/2009/А», А «Вікторія 2011» та В «Массачусетс». Дотепер в Україні були тільки два перші віруси, а ось «Массачусетс» для нас не знайомий.

 Зазвичай грип не загрожує життю більшості здорових людей. Але коли з’являється новий штам грипу, проти якого немає імунітету, починається епідемія. А вона може вбивати молодих і здорових, хворих і слабких. Існує декілька категорій пацієнтів, для яких інфекція особливо небезпечна. Це люди старше 60 років, які страждають на різні хронічні захворювання. На другому місці – діти. До групи ризику належать також особи, які контактують з великою кількістю людей, – робітники транспорту, торгівлі, медичні працівники та інші.

Тому, щоб зберегти здоров’я та уникнути захворювання на грип, необхідно дотримуватися наступних правил. Остерігайтесь близького контакту з хворими людьми. Якщо ж захворіли ви, варто уникати контакту з іншими людьми, аби захистити їх від захворювання. Залишайтесь за можливістю вдома, не йдіть на роботу, до школи і не плануйте на цей час відрядження. Закривайте свій рот і ніс тканиною, коли кашляєте або чхаєте. Миття рук захистить вас від мікробів та вірусів. Намагайтеся не торкатись очей, носа або рота.

Надійним порятунком від небезпечних вірусів вважається вакцинація. Сьогодні існує декілька видів вакцин проти грипу. Всі вони мають досить високий коефіцієнт ефективності – 80-95%. На практиці це означає, що саме на таку величину зменшується захворюваність населення на грип.

Розвиток імунітету у людини починається з другого дня після щеплення і сягає захисного рівня вже до кінця першого тижня. Максимальний імунітет відмічається на 30 день, саме тому щеплення рекомендується проводити завчасно, не пізніше жовтня-листопада. Імунітет після вакцинації триває протягом 12 місяців, тобто до наступного сезону. Протипоказанням до щеплення є алергія на курячі яйця. Не варто також проводити щеплення при загостренні у пацієнта хронічного захворювання або наявності гострих інфекційних хвороб. Інших протипоказів не існує.

Слід також відмітити, що за рахунок формування не тільки загального імунітету, але й активізації захисних сил на рівні слизових оболонок дихальних шляхів щеплення знижує захворюваність на респіраторні інфекції на 60%.