Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ЯК ПОПЕРЕДИТИ РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ?

«Головним у боротьбі проти раку молочної залози залишається його раннє виявлення, що дозволяє поліпшити результати лікування і виживання пацієнтів», – на цьому наголосив обласний мамолог Ігор Новицький під час прес-конференції до Всесвітнього дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози.

Як відомо, рак молочної залози найпоширеніше онкологічне захворювання у жінок у всьому світі. В Україні рівень захворюваності цим недугом за останні 50 років зріс більше ніж учетверо і не має тенденції до зниження, що викликає велике занепокоєння медиків. Серед тих, хто захворів на рак молочної залози, 25,6 % – це жінки віком 30-54 років, тобто особи репродуктивного і працездатного віку.

За словами обласного мамолога, вкрай важливим для жінки є самообстеження молочних залоз. «У європейських країнах 9 із 10 жінок виявляють щось підозріле у молочних залозах самостійно і одразу звертаються до лікаря. Рекомендую нашим жінкам щомісяця оглядати молочні залози на наявність в них будь-яких змін: розміру, форми або контуру, появи ущільнень розміром з горошину чи більше, змін шкірних покривів молочної залози або соска (брижі, зморшкувата шкіра, лущення або запалення), почервоніння шкірних покривів молочної залози або соска, збільшення лімфатичних вузлів тощо. У разі виявлення хоча б одного із цих симптомів варто, не гаючи часу, звернутися за консультацією до онколога», – розповів Ігор Новицький. Крім самообстежень, кожній жінці віком від 18 років потрібно раз на рік проходити обстеження у мамолога, а досягнувши 40 років – профілактичне обстеження (огляд мамолога, мамографію або ультразвукове дослідження молочних залоз).

На повну силу працює обласний клінічний онкологічний диспансер – за зміну лікувальний заклад приймає до 320 осіб. У ньому функціонує мамологічний центр, де працюють досвідчені спеціалісти – рентгенолог, онкохірург, хіміотерапевт, гістолог, цитолог та інші. Якість та оперативність діагностики забезпечує сучасний комп’ютерний томограф. На виконання Регіональної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року завдяки зусиллям облдержадміністрації придбані мамографи і в Шосткинский, Конотопський, Роменський та Глухівський райони, що дозволило збільшити кількість виконаних мамографічних обстежень з 5293 (2012 р.) до 7022 за 9 місяців 2013 року. Як результат, покращилась діагностика раку молочної залози в області, де питома вага онкохворих виявлених на І-ІІ стадіях онкопроцесу зросла до 85% (2012 р. – 82,7%).

 У цілому по Сумській області за 9 місяців 2013 року захворюваність на рак молочної залози склала 48,7 на 100 тис. жіночого населення (2012 р. – 71,5; Україна – 67,1), при цьому 57,1% хворих виявлено при профоглядах. Питома вага занедбаних випадків (ІІІ-ІV стадії) раку молочної залози становить 6,2% (2012 р. – 7,7%, Україна – 20,5%). Тривалість життя пацієнтів після лікування (перші п’ять років) перебуває на рівні загальнодержавного проказника і складає 61,8%. Збільшився відсоток онкохворих на рак молочної залози, охоплених спеціальним лікуванням, з 83,8% у 2011 році до 87,9 % у 2012 році.

 У практиці лікування онкологічного захворювання молочних залоз широко застосовуються реабілітаційні заходи, зокрема, медична, соціальна та професійна реабілітація жінок після оперативних втручань на молочній залозі. Так, на базі онкодиспансеру Київським центром «Ортес» за 9 місяців 2013 року було безкоштовно протезовано 428 пацієнток.

 Для профілактики раку молочної залози лікарі рекомендують вести здоровий спосіб життя. Правильне харчування, фізична активність, боротьба із зайвою вагою і ожирінням, уникнення стресів можуть знизити рівень захворюваності на рак молочної залози. Доцільно жінці звертати увагу і на правильний вибір нижньої білизни.