Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

МАЙСТЕР-КЛАС З НАДАННЯ ПЕРШОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

З нагоди Всесвітнього дня пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод на базі  Сумського медичного  коледжу проведений майстер-клас з надання першої медичної допомоги постраждалим в ДТП для працівників засобів масової інформації та співробітників дорожньої автоінспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України  в Сумській області.

В організації та проведенні цього важливого заходу взяли участь обласне Товариство Червоного Хреста, викладачі та студенти Сумського медичного коледжу.

Як відомо, нинішня ситуація на автошляхах України та в інших країнах  світу досить критична. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щодня, в автокатастрофах у світі гине понад 3 тисячі осіб, за рік – 1,2 мільйона, а близько 50 мільйонів осіб отримують травми та каліцтва. Якщо аварійна ситуація на автошляхах і надалі розвиватиметься такими темпами, то до 2020 року ДТП стануть забирати більше людських життів, ніж інсульти, інфаркти та ВІЛ-інфекції. Найвищий відсоток жертв припадає на пішоходів, велосипедистів, водіїв мотоциклів та мопедів. Що стосується дитячого населення, то щороку в результаті дорожньо-транспортних пригод гине 180 тис. дітей віком до 15 років, а ще сотні тисяч дітей стають інвалідами. За визначенням експертів Організації Об’єднаних Націй, надання першої медичної допомоги потерпілим – основне суспільне завдання у сфері охорони здоров’я і з подальшими наслідками соціальних та економічних проблем.

Як повідомив присутнім голова Сумської обласної організації Товариства Червоного Хреста Ігор Шаповал, основна мета проведення майстер-класу - вберегти  життя людей, які постраждали внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, освоїти основні прийоми першої медичної допомоги в екстреній ситуації до приїзду бригади швидкої допомоги. Як тільки ви визначили, що трапилась автомобільна аварія і приготувалися діяти, то в першу чергу перевірте, чи не загрожує небезпека вам та оточуючим. За допомогою мобільного зв’язку викличте по телефону 101, 102 та 103 службу МЧС, працівників дорожньої автомобільної інспекції та екстреної медичної допомоги. А головне - зосередьте увагу на первинному огляді постраждалих. Первинним оглядом вважається виявлення станів, які загрожують життю пацієнта з проведенням невідкладних втручань з відновлення життєво важливих функцій організму.

У ході проведення майстер-класу кожен присутній, на манекенах, під наглядом  досвідчених фахівців проводив штучне дихання, закритий масаж серця, зупинку кровотечі, накладання шин при переломах кінцівок та  способи транспортування постраждалого до лікувального закладу. За словами  голови обласної організації Товариства Червоного Хреста Ігоря Шаповала, подібні майстер-класи і надалі будуть проводитись серед різних професійних груп населення, водіїв автотранспорту, співробітників дорожньої автоінспекції та студентської молоді.