Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ДІЯЛЬНІСТЬ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ ОБЛАСТІ ОЦІНЕНА НА ПІДСУМКОВІЙ КОЛЕГІЇ

6 лютого на базі обласної клінічної лікарні відбулася підсумкова колегія управління охорони здоров’я облдержадміністрації. В засіданні колегії взяли участь керівний склад та начальники структурних підрозділів управління охорони здоров’я, управління державної санітарно-епідеміологічної служби, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів області, головні та обласні спеціалісти, керівники медичних навчальних закладів.

 Зі вступним словом до присутніх звернувся голова колегії, начальник управління охорони здоров’я Петро Павлюк. У зв’язку з трагедією за залізничному переїзді в Білопільському районі він подякував лікарям і всім медичним працівникам за надану оперативну та кваліфіковану медичну допомогу постраждалим внаслідок аварії.

У своєму виступі начальник управління детально проаналізував діяльність галузі охорони здоров’я у 2013 році, яка визначена стратегією розвитку Сумської області на період до 2015 року "Нова Сумщина-2015", в рамках вимог Національного плану дій щодо впровадження економічних реформ на 2010-2014 роки, Програми "Заможне суспільство – конкурентоспроможна економіка, ефективна держава". Так, в області за минулий рік створено 13 юридично самостійних центрів первинної медико-санітарної допомоги, місцевими радами прийнято рішення про створення ще 10 таких центрів, продовжується реформування лікарських амбулаторій в заклади сімейної медицини. У 2013 році створено 15 сімейних амбулаторій, відкрито 12 дільниць загальної практики сімейної медицини, створено 4 міських амбулаторії.

Служба екстреної медичної допомоги області представлена новоствореною сучасною установою – комунальний заклад Сумської обласної ради “Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” та його структурними підрозділами, зокрема, 2 станції швидкої медичної допомоги, 17 відділень екстреної (швидкої) медичної допомоги, 41 пункт швидкої медичної допомоги на базі сільських лікувальних закладів та 1 психоневрологічною спеціалізованою бригадою, яка входить до складу обласного психоневрологічного диспансеру.

У 2013 році на галузь охорони здоров’я області були затверджені кошти в сумі 1 млрд. 168 млн. 408 тис. гривень (2012 р. – 1 млрд. 109,6 млн. грн.). Профінансовано за звітний період на 95,2% від плану. Для покращення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів області, проведення реконструкції та капітальних ремонтів будівель і споруд використано 4 млн.282 тис. гривень, за рахунок позабюджетних надходжень – 1 млн.602,6 тис. гривень.

В минулому році на будівництво закладів охорони здоров’я області з державного бюджету було виділено 39 млн. 444,2 тис. гривень. Фактично, у

2013 році з державного бюджету було освоєно 19 млн. 302,5 тис. гривень, з місцевих бюджетів – 1 млн. 722,8 тис. гривень.

Завдяки проведеним лікувально-профілактичним заходам в області відмічено зниження малюкової смертності, захворюваності на туберкульоз серед підлітків, захворюваності на деструктивні форми туберкульозу, післяопераційної летальності при гострій хірургічній патології, онкозанедбаності серед вперше виявлених при раку шлунку та молочної залози, питомої ваги онкозанедбаних випадків серед вперше виявлених сільських жителів, первинного виходу на інвалідність серед населення.

“Головним завданням розвитку медичної галузі є забезпечення населення області належною висококваліфікованою та доступною медичною допомогою, проведення її реформування і модернізації, зміцнення матеріально-технічної бази лікувальних закладів”, – підкреслив начальник управління.

Стан акушерсько-педіатричної служби області висвітлила у своєму виступі заступник начальника управління Світлана Кривцун. Головний державний санітарний лікар області В’ячеслав Псарьов озвучив проблемні питання профілактики внутрішньолікарняних інфекцій та дотримання санітарно-епідеміологічного режиму в закладах охорони здоров’я.

Про соціально-побутові проблеми та умови праці медичних працівників розповіла голова обласного профспілкового комітету працівників охорони здоров’я Лариса Маслова.

Головний лікар обласної клінічної лікарні Володимир Горох зосередив увагу присутніх на організації медичної допомоги сільським мешканцям. Про реалізацію в області пілотного проекту щодо регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою відзвітувала головний терапевт області Інесса Савенко.

У ході колегії проаналізовано ряд питань і проблем, які є досить актуальними для медичної галузі області. За результатами зустрічі сформовано рішення колегії і визначені основні напрямки розвитку охорони здоров’я на 2014 рік.