Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

НОВИЙ ДОСВІД ДЛЯ ХІРУРГІВ-УРОЛОГІВ СУМЩИНИ

Уперше на Сумщині київські спеціалісти провели ендоскопічні операції пацієнтам з сечостатевою хворобою з використанням найсучаснішого медичного обладнання.

У хірургічній практиці ендоскопічні технології вже здійснили революційний переворот. Травматична відкрита хірургія швидкими темпами поступається високотехнологічному ендоскопічному малоінвазивному втручанню. Актуальні ці методи і в хірургії сечостатевої системи.

В урологічному відділенні Сумської обласної клінічної лікарні з минулого року практикується використання лазерної літотрипсії – сучасного та високоефективного методу лікування каменів різної локалізації, визнаного у всьому світі. Хірургічна операція проводиться без порушення цілісності шкірного покриву та мінімальної травматизації тканин. Через природні шляхи вводиться спеціальна оптична система, яка виводить зображення на екран монітору. За допомогою лазерного пучка камінь у нирках або сечоводах дробиться практично «в пил» і під візуальним контролем виводиться назовні.

В операційному блоці лікувально-профілактичного закладу столичні хірурги показали своєрідний «майстер-клас», провівши операційні втручання хворим з сечокам’яною хворобою та аденомою передміхурової залози. У першому випадку спеціалісти використовували контактний лазерний літотриптер з гнучким уретероскопом ─ інструментом, який вводиться в сечовід і ниркову балію для визначення місця розташування каменя і його безпечного видалення за допомогою щипців при безпосередньому спостереженні за ходом виконання операції. Пацієнту з діагнозом аденома простати виконали біполярну трансуретральну резекцію ─ «золотий стандарт» у хірургічному лікуванні доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Біполярна технологія на відміну від монополярної, яку використовують в обласній лікарні, дозволяє розширити діапазон пацієнтів з сумісною патологією (особливо з кардіологічною), має ширшу функціональність та дозволяє здійснювати точні локальні втручання. Сучасну оптичну систему (гнучкий уретероскоп) та новий ендоскопічний інструмент (біполярний резектоскоп) київські урологи привезли з собою, продемонструвавши їх високу ефективність та дієвість.

За словами кандидата медичних наук, асистента кафедри урології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Щупика Богдана Джурана, який безпосередньо проводив операції, хірургічні втручання цим методом мають беззаперечні переваги – значно скорочується час перебування пацієнта в стаціонарі лікарні, хворий більш активний у післяопераційний період, має мінімальні больові відчуття та швидко відновлює свою працездатність. «Останнім часом близько 80% пацієнтів столичних клінік надають перевагу ендоскопічному малоінвазивному методу лікування – більш безпечному та менш травматичному», – підкреслив Богдан Джуран.

Обласний уролог, завідуючий урологічним відділенням обласної клінічної лікарні Андрій Колісниченко відзначив, що сечокам’яна хвороба посідає третє місце серед захворюваності сечостатевої системи після аденоми та запальних процесів. В області, за даними обласного уролога, зафіксовано збільшення цього захворювання з 194 випадків до 214 на 100 тис. населення. Відтак, потреба у якісному та ефективному лікуванні зростає.

На операції були присутні як досвідчені хірурги, так і молоді спеціалісти. «Для нас «майстер-клас» від київських спеціалістів – це новий досвід, підкріплений теоретичними знаннями. Маємо велике бажання навчатися та частіше проводити такі операції. У майбутньому плануємо залучати і районних спеціалістів, аби схожі оперативні втручання проводилися не лише в обласному центрі», ─ зазначив Андрій Колісниченко.