Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ЯК ЗУСТРІТИ ВЕСНУ ФІЗИЧНО ЗДОРОВИМИ І В ДОБРОМУ НАСТРОЇ?

Саме така тема обговорювалася днями в прес-центрі “RegioNews-Cуми” на засіданні медиків, психологів, фахівців по спорту та журналістів обласного центру. В обговоренні цієї важливої “весняної” теми взяли участь обласний дієтолог Тамара Калашник, лікар-фізіотерапевт обласної клінічної лікарні Людмила Казбан, керівник психологічною службою Сумського державного педуніверситету ім.С.М.Макаренка Вікторія Ратєєва, заступник директора інституту фізичної культури Сумського державного педуніверситету Андрій Леоненко та тренер з фітнесу, керівник студії східного танцю в м.Суми Діана Джафарова.

Під час експертного обговорення йшлося про те, як краще підготувати свій організм до зустрічі весняно-літнього сезону за допомогою здорового, якісного харчування, вживання перших весняних рослинних вітамінів та необхідних фізичних вправ і заняття спортом. За словами експертів, щоб допомогти організму прокинутись від “зимового сну” та успішно пережити період адаптації у весняний час, варто сконцентруватися на загартуванні, вживанні натуральних продуктів, багатих необхідними вітамінами та мікроелементами, щоденній ранковій зарядці, бігові чи тривалій прогулянці на свіжому, весняному повітрі.

Про важливе значення здорового та збалансованого харчування для нормального функціонування організму людини у весняно-літній період розповіла присутнім обласний дієтолог Тамара Калашник. Враховуючи поради лікаря-дієтолога, для нормального функціонування людського організму, особливо у весняний період, у нашому щоденному раціоні повинні бути свіже м’ясо, риба, яйця, крупи, молочні продукти, овочі та фрукти, багаті на клітковину та на вітаміни А, С, Е, особливо на вітаміни групи В. Досить корисні для вживання рослинні олії – соняшникова, кукурудзяна, рапсова, гірчична, оливкова. Особливо корисні нерафіновані олії, в яких зберігаються справжні природні компоненти, цілющі для здоров’я організму людини.

Лікар-фізіотерапевт Людмила Казбан торкнулася не тільки проблеми раціонального харчування, вживання в їжу салатів зі свіжої весняної зелені, але й питання психо-емоційного стану людини на роботі, в побуті. Адже тепле людське слово, повсякденна доброта, щира, відверта та радісна посмішка і повага одне до одного теж мають неабиякий вплив на психо-емоційний стан людини та її працездатність. І, звичайно, прогулянки на свіжому повітрі, в лісі чи міському парку, перші весняні сонячні промені, перші весняні квіти дарують кожному з нас енергію радості, енергію щастя й оптимізму. А це найважливіше у нашому житті.

Питання фізичного та психічного здоров’я людей у весняно-літній період висвітлила у своєму виступі керівник психологічної служби Сумського державного педагогічного університету, психолог Вікторія Ратєєва. За її словами депресивні стани характерні не тільки в осіннє-зимовий період, але й відмічаються також весною. Тому привітна усмішка та доброзичливість до

оточуючих повинні бути у кожного із нас у ці весняні дні. Саме такі душевні прояви покращують настрій, стимулюють розумові та фізичні можливості людини, створюють позитивний мікроклімат в трудовому колективі, атмосферу спокою, відкритості та довіри.

Заступник директора інституту фізичної культури зі спортивної роботи Сумського державного педагогічного університету Андрій Леоненко поінформував присутніх про важливість фізичного загартування та зайняття спортом, особливо для молоді. А людям похилого віку порекомендував щоденні піші прогулянки на свіжому повітрі, дотримання режиму дня та відпочинку.

І все ж найкращими ліками для подолання “весняної” депресії фахівці вважають раціональне харчування, фізичну активність, повноцінний сон, теплі зустрічі з друзями та однодумцями, а головне - гармонійні стосунки в сім’ї та побуті.