Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

УСІ ЛІКИ, ВКЛЮЧНО З ВАКЦИНАМИ, МАЮТЬ СВОЇ РИЗИКИ. ЗАЗВИЧАЙ РЕАКЦІЇ НА НИХ НЕЗНАЧНІ Й ТРИВАЮТЬ ЛИШЕ ДЕКІЛЬКА ДНІВ

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України. Після вакцинації від COVID-19 можуть виникати різні реакції, і це нормально. Усі реакції, які з’являються після щеплення, в медичних колах називають «несприятливі події після імунізації», або «НППІ»

Усі ліки, включно з вакцинами, мають свої ризики. Зазвичай реакції на них незначні й тривають лише декілька днів.  Якщо після щеплення ви відчуваєте дискомфорт, зверніться до лікаря.

Усі серйозні випадки НППІ ретельно розслідуються, щоб визначити, чи дійсно вони пов’язані з вакцинацією. Обов'язково потрібно повідомляти про всі випадки серйозного НППІ, зокрема про важкі стани та летальні випадки, які сталися протягом 30 днів після вакцинації (незалежно від того, чи це перша, чи друга доза вакцини).

За збір та аналіз інформації про надзвичайні події після імунізації (НППІ) відповідає ДП «Державний експертний центр МОЗ України». 

Медичні працівники, до яких звернулись пацієнти зі скаргами на свій стан здоров’я протягом 30 днів після щеплення, мають повідомити про це Державний експертний центр через автоматизовану інформаційну систему з фармаконагляду (АІСФ) https://aisf.dec.gov.ua 

Медичний працівник має надати повідомлення про підозру на НППІ протягом 48 годин із моменту його виявлення. 

Інформацію про погіршення самопочуття після вакцинації може надсилати й сам пацієнт https://aisf.dec.gov.ua 

Детальніше про моніторинг та реагування на НППІ, розслідування та класифікацію в інформаційних матеріалах поданих нижче.

ДЖЕРЕЛО: http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/26361-usi-liky-vklyuchno-z-vaktsynamy-mayut-svoyi-ryzyky-zazvychay-reaktsiyi-na-nykh-neznachni-y-tryvayut-lyshe-dekilka-dniv.html