Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

НА ПЕРШОМУ МІСЦІ – ВЧАСНЕ ВИЯВЛЕННЯ ХВОРИХ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ТА ЇХНЄ ЯКІСНЕ ЛІКУВАННЯ

«Не зважаючи на фінансові труднощі, усі фтизіатричні заклади охорони здоров’я області забезпечені достатньою кількістю протитуберкульозних лікарських засобів, що дозволяє надавати медичну допомогу хворим у повному обсязі», - зазначив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко під час зустрічі з керівниками та медичним персоналом обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру.

З метою поліпшення епідемічної ситуації із захворюванням на туберкульоз, зниження захворюваності та смертності від туберкульозу, комплексної інфекції ТБ/ВІЛ, зниження темпів поширення мультирезистентного туберкульозу на Сумщині діє обласна цільова програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки. На виконання заходів цієї програми у І кварталі 2014 року з обласного та місцевих бюджетів було виділено 392,3 тис. гривень. За кошти державного бюджету отримано протитуберкульозних препаратів на загальну суму 507,2 тис. гривень. Благодійна та гуманітарна допомога фтизіатричним закладам надійшла у розмірі 28,4 тис. гривень.

За словами головного лікаря протитуберкульозного диспансеру Леоніда Бондаренка, на території Сумської області щорічно виявляється близько 650 хворих на туберкульоз. На диспансерному обліку знаходиться 9512 осіб, із них 1100 пацієнтів - з активною формою туберкульозу. За І квартал 2014 року в області вперше виявлено 187 хворих на туберкульоз, на фтизіатричних ліжках вже проліковано 261 пацієнт, померло від туберкульозу 39 хворих.

«Для попередження захворюваності на туберкульоз та організації лікування цих хворих в області має проводитися потужний комплекс організаційних лікувально-діагностичних та профілактичних заходів. Не менш важливий і постійний контроль епідеміологічної ситуації на території області», - підкреслив начальник управління.

До речі, саме в Сумському обласному протитуберкульозному диспансері функціонує єдине в Україні відділення для хворих на ко-інфекцію ВІЛ/СНІД-туберкульоз. У цьому ж закладі створений єдиний в державі відділ моніторингу і оцінки заходів протидії туберкульозу, який контролює виконання державних програм. 10 квітня 2014 року відділ отримав подяку від Міністерства охорони здоров'я України.