Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ТУБЕРКУЛЬОЗ ТА ВІЛ/СНІД - АКТУАЛЬНА ПРОБЛЕМА СУСПІЛЬСТВА ТА СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

30 квітня начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко взяв участь в обговоренні Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю щодо покращення взаємодії управління, закладів охорони здоров’я та неурядових громадських організацій у сфері протидії поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Сумській області.

Круглий стіл пройшов на базі обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру за участі головного лікаря закладу-організатора Леоніда Бондаренка, головного лікаря обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом Володимира Бутенка, голови обласної громадської організації «Клуб «Шанс» Олексія Загребельного та представника Благодійного Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» в Сумській області Ігоря Федоренка. Необхідність створення і підписання меморандуму, за словами Леоніда Бондаренка, виникла внаслідок усвідомлення небезпечної ситуації з епідеміями туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, що склалася в Україні, на Сумщині зокрема. «Головна мета цього документу полягає у тому, щоб досягти позитивного результату у протидії поширення туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, особливо серед соціальних груп підвищеного ризику захворювання. Ми запланували такі заходи, які реально можна втілити в життя задля своєчасного виявлення, ранньої діагностики, лікування та профілактики цих хвороб», - констатував Леонід Бондаренко.

На думку начальника управління Сергія Бутенка, проблема захворюваності на туберкульоз та СНІД потребує особливої уваги. «Взяти під контроль та обмежити поширення ВІЛ-інфекції та туберкульозу в Сумській області можливо лише у результаті спільних дій органів влади, лікувальних закладів, міжнародних донорських, громадських та благодійних організацій. Розроблений меморандум залишиться відкритим для приєднання інших учасників», - зазначив начальник управління.

У ході зустрічі присутні детально проаналізували показники захворюваності населення області на туберкульоз за I квартал 2014 року у порівнянні з аналогічним періодом 2013 року та показники проведення протитуберкульозної роботи у розрізі районів за поточний рік. Активно обговорювалися і зобов’язання кожної зі сторін та очікувані результати.

За підсумками проведення круглого столу до меморандуму будуть внесені необхідні зміни та доповнення, після чого, у найближчий час, заплановано підписання документа його учасниками.