Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

АКТУАЛЬНІ ПИТАННІ ДИТЯЧОЇ СТОМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОДОНТІЇ

Днями на базі обласної дитячої клінічної стоматологічної поліклініки відбувся одноденний семінар–нарада на тему: “Актуальні питання дитячої стоматології та ортодонтії”.

В роботі семінару взяли участь головні лікарі стоматологічних поліклінік, районні стоматологи та науковці кафедри терапевтичної та дитячої стоматології Харківської медичної академії післядипломної освіти. Перед початком семінару із словами привітання до дитячих лікарів-стоматологів звернувся головний стоматолог області, к.мед.н. Володимир Савченко. Він побажав присутнім плідної, творчої роботи на благо медицини та покращення дитячої стоматологічної служби в області.

Про роботу дитячої стоматологічної служби в 2013 році та в І кварталі поточного року доповіла обласний дитячий стоматолог Ірина Смірнова. За її словами, стоматологічну допомогу дитячому населенню області надають в усіх районних, міських та обласних лікувальних закладах. Нині в області працює 40 лікарів-стоматологів, з них атестовано 27 осіб (67,5%), з вищою категорією - 15 (55,6%), першою – 11 (40,5%). Забезпеченість населення дитячими лікарями - стоматологами залишилась на рівні 2013 року і становить 2,2 на 10 тис. населення.

Незважаючи на складні економічні й соціальні умови сьогодення дитяча стоматологічна служба області працює якісно і стабільно, про що свідчать основні показники її діяльності. Так, питома вага профілактично оглянутого дитячого населенні залишилась на рівні І кварталу 2013року і становить в першому кварталі поточного року 27,2%. Питома вага потребуючих лікування серед планово оглянутих дітей склала 35,2%, а санованих дітей - 76,4%.

При проведенні планово-профілактичної роботи в організованих дитячих колективах в області збережена мережа стаціонарних шкільних кабінетів – їх нараховується 52, в т.ч. в м. Суми -18. Показники профілактичної роботи досить високі. Питома вага оглянутих школярів в І кварталі 2014 року склала 36,5%, серед організованих дошкільнят - 35,9%. Питома вага санованих учнів за звітний період становить 74,4 %, а організованих дошкільнят - 74,9%.

Обласний дитячий стоматолог Ірина Смірнова у своєму виступі сформулювала завдання дитячої стоматологічної служби області на поточний рік, акцентувала увагу присутніх на об’єктивності статистичних звітів, на якості надання стоматологічної допомоги дитячому населенню з використанням новітніх технологій, раціональному використанні бюджетних коштів та стоматологічному оздоровленні декретованих верств дитячого населення.

З інформацією про ортодонтичну службу в області виступила обласний ортодонт Віра Мельник. Вона відмітила, що ортодонтична допомога дітям надається в 9 районах області та в обласній дитячій клінічній стоматологічній поліклініці. Нині в області працює 12 лікарів-ортодонтів, із них 6 – в районних лікувально-профілактичних закладах. Мають кваліфікаційну категорію 10 лікарів-ортодонтів (83,3%). Переважна більшість показників ортодонтичної служби області в І кварталі 2014 року має високий рівень та стабільний

характер. Кількість відвідувань зросла на 4,6 і склала 18,5. Кількість профілактично оглянутих дітей збільшилась на 2,6 і дорівнює 6,9. Віра Мельник підкреслила, що вирішення медичних проблем та проведення роз’яснювальної роботи серед батьків надасть можливість дітям досягти естетичного комфорту, позитивно вплине на їх психологічний стан, надасть оптимізму та впевненості в собі.

Про використання сучасних наукових досягнень розповів доцент кафедри терапевтичної дитячої стоматології Харківської медичної академії післядипломної освіти Юрій Лахтін. Своїм досвідом роботи з дітьми поділилась лікар–стоматолог обласної дитячої клінічної лікарні Галина Циганок. В середньому за рік лікар обслуговує 2,5 тисяч дітей стаціонару, з них близько 60% дітей з районів області.

По традиції на семінарах, присвячених дитячій стоматологічній службі, кращих лікарів-стоматологів області відзначають подяками обласного осередку Асоціації стоматологів України. На цей раз кращими лікарями відзначені Галина Біла (м.Лебедин), Олена Жаданова (м. Шостка), Ольга Флек (м.Глухів).