Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

8 ТРАВНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА

8 травня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця. Сумська обласна організація Червоного Хреста України, як співучасник цього гуманітарного міжнародного руху, ініціювала проведення у цей день в м.Суми вуличної акції з гуманітарної просвіти населення.

Основна мета заходу – об’єднати зусилля громадських організацій на основних гуманних принципах Червоного Хреста та Червоного півмісяця, спрямованих на підтримку незахищених верств населення та вирішення багатьох практичних проблем, які виникають в суспільстві.

До цієї важливої акції залучені управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації, обласний центр здоров’я, Сумський медичний коледж, “Діабетичне товариство Сумщини”, Всеукраїнська благодійна організація протидії ВІЧ/СНІДу, “Клініка, дружня до молоді” та первинний центр медико-санітарної допомоги №3 м.Суми. Під час проведення заходу жителі обласного центру мали можливість освоїти практичні навички надання першої допомоги, а також отримати консультацію у фахових медичних спеціалістів. Обласний центр здоров’я разом із студентами–волонтерами медичного коледжу проводили вимірювання рівня цукру у крові. Сумчан, які мали підвищений цукор крові, скеровували на прийом до сімейного лікаря за місцем проживання. Лікарі-терапевти вимірювали тиск та розповідали громадянам про переваги здорового способу життя.

Одночасно із заходами на вул.Соборній та на проспекті Т.Г.Шевченка (поруч з кінотеатром “Дружба”) встановлені пересувні інформаційні консультативні пункти обласного відділення Товариства Червоного Хреста. Силами патронажної служби, медичних сестер та волонтерів біля Центрального універмагу м.Суми та “Укртелекому” розповсюджувалися флаєри з інформацією про першу медичну допомогу, донорство та профілактику туберкульозу. На усіх точках проведення акції проходив і збір коштів на реалізацію гуманітарних програм Товариства Червоного Хреста.

Слід додати, що Товариство Червоного Хреста – це Міжнародна гуманітарна організація, основна мета якої – захист життя людей під час природних стихій, катастроф, аварій чи військових конфліктів. Міжнародне Товариство Червоного Хреста на території України реалізує багато проектів та гуманітарних програм, які фінансуються, в основному, за рахунок добровільних внесків населення та гуманітарними організаціями.

В Сумській області, на сьогодні, нараховується 175709 членів Товариства Червоного Хреста. Це найбільш масова гуманітарна організація області. До складу обласної організації Товариства входить

патронажна служба в кількості 106 сестер милосердя, які виконують свою важливу місію в м. Суми, у містах та районах області. Основне завдання патронажної служби – надання медичної допомоги, нагляд та обслуговування соціально незахищених категорій населення, людей похилого віку, ветеранів війни та інвалідів. Товариство Червоного Хреста проводить також акції по збору одягу та взуття для соціально незахищених категорій населення. В кожному місті та районі області створено “банк одягу”. Одяг роздають усім, хто потребує такої матеріальної допомоги. В минулому році таку гуманітарну допомогу отримали 10490 осіб на суму 2,4 мільйона гривень.

Важливою справою Товариства Червоного Хреста є залучення населення до донорства. Завдяки активній агітації серед населення в 2013 році в області вперше 110 добровольців здали кров для збереження життя інших, постраждалих людей.

На даний час обласна організація Товариства Червоного Хреста реалізує програму міжнародного Глобального Фонду “Медико-соціальний супровід та формування схильності до лікування туберкульозу”. Згідно програми, протягом 2013 року, курс лікування проходив 191 хворий. Із них 152 особи вже проліковано, а 39 – продовжують курс лікування. Протягом 2013 року хворі на туберкульоз, які проходили курс лікування, отримали від Товариства Червоного Хреста близько 1000 безкоштовних харчових наборів на загальну суму 117398 гривень. Завершується ця важлива програма в 2015 році.

Обласна організація Товариства Червоного Хреста активно залучає до своєї гуманної місії і студентську молодь. Так серед волонтерів значна частина студентів технікумів та вузів. На сьогодні обласна організація Товариства нараховує 2068 волонтерів-добровольців. Для роботи на випадок надзвичайних ситуацій створений і діє загін першої медичної допомоги в кількості 30 осіб.