Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ ВИВЧАЛИСЯ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ІНФЕКЦІЙНОЇ СЛУЖБИ

На базі Сумського державного університету відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему «Інфекційні хвороби в практиці лікаря-інтерніста».

Науковці та фахівці різних спеціальностей (інфекціоністи, терапевти, педіатри, лікарі загальної практики сімейної медицини, спеціалісти профілактичної медицини) Сумської області та інших регіонів держави зібралися, аби обговорити діагностичні, лікувальні та профілактичні методи у боротьбі з інфекційною та паразитарною патологією, вдосконалити роботу інфекційної служби, обмінятися досвідом та знаннями. Організаторами зустрічі виступили управління охорони здоров’я облдержадміністрації, обласна інфекційна клінічна лікарня ім. З.Й. Красовицького, Асоціація інфекціоністів Сумщини та Сумський державний університет.

З вітальним словом та побажанням плідної роботи до учасників форуму звернувся начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко. За його словами, епідемічна ситуація із захворюваністю на інфекційні та паразитарні хвороби в області залишається керованою та стабільною.

«За кількістю виявлених хворих Сумщина традиційно знаходиться на другому-третьому місці в державі, що свідчить про активну роботу мережі та високий діагностичний рівень. З 2012 року в регіоні діє обласна програма «Антигепатит», яка дозволяє лікувати хворих на гепатит завдяки бюджетним коштам, а також купувати необхідне обладнання. У рамках цієї програми придбаний унікальний апарат для гемодіалізу з екстракорпоральною підтримкою печінки («штучна печінка»)», - зазначив Сергій Бутенко.

Усіх присутніх привітав і голова Асоціації інфекціоністів Сумщини, завідувач кафедри інфекційних хвороб Сумського державного університету, д. мед. н., професор Микола Чемич. У своїй доповіді «Сучасні підходи до терапії гострих кишкових інфекцій» професор зупинився на клінічних та епідеміологічних показаннях до госпіталізації хворих і представив алгоритм лікувальної тактики інфекційних діарей.

Обласний позаштатний інфекціоніст Ірина Троцька ознайомила учасників зустрічі з основними чинниками тривалої гарячки, навела дані з її диференціальної діагностики та презентувала алгоритм обстеження хворих із застосуванням специфічних методів.

Досить цікавим став виступ студентки Медичного інституту СумДУ Анастасії Лишневської, присвячений відображенню інфекційних хвороб у творах Тараса Шевченка. Доповідач провела ретроспективний аналіз поезії і зробила висновок: масова захворюваність інфекційними хворобами мала вплив на творчість поета, а епідемія холери 1846-1860 років була досить поширеною, основні протиепідемічні заходи проводилися недосконало, що призвело до масової загибелі людей від небезпечної інфекції.

Завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Вінницького національного медичного інституту ім. М.І. Пирогова, д. мед. н., професор Ірина Незгода зупинилась на проблемних питаннях надання медичної допомоги дітям, хворим на вірусні гепатити. Д. мед. н., профессор, завідувач кафедри загальної терапії Української військово-медичної академії Володимир Трихліб (м. Київ) проаналізував сучасні підходи до діагностики і терапії при захворюванні на малярію. Автор переконливо довів, що ці форми хвороби і летальні висліди були здебільшого у осіб, яким не проводилась профілактика малярії під час перебування в ендемічних регіонах.

Низка доповідей була присвячена впровадженню у практику лікаря-інтерніста сучасних лікарських засобів, зокрема антибактеріальних та противірусних препаратів, пробіотиків, детально обговорювалися й аспекти діагностики та лікування інфекційних захворювань, які доволі поширені в області. У ході дискусій висловлювалась стурбованість щодо стану своєчасної діагностики інфекційних хвороб, обстеження хворих, їх лікування, надавались конкретні пропозиції щодо вдосконалення цих питань. Також працювала секція молодих вчених, на якій було представлено понад 10 доповідей.

За підсумками конференції прийнято ряд рекомендацій для впровадження в практику лікувально-профілактичних закладів.