Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно, в період з 1 по 7 серпня у світі, в тому числі в Україні, проходить тиждень грудного вигодовування.

Як відомо, перші 2-3 роки життя малюка мають вирішальну роль для його нормального фізичного та розумового розвитку. Дитячий організм віком до трьох років особливо чутливий до наслідків неправильного харчування, адже в цей період відбувається досить інтенсивний ріст тіла. Імунна система малюків сформована не повністю, що створює ризик виникнення інфекцій. Саме в цей період закладаються основи фізичних, розумових та емоційних проявів дитини. Неповноцінне природне харчування дитини раннього віку призводить до серйозних дефектів, в тому числі у затримці розвитку моторики та пізнавальних здібностей, проблем поведінки, концентрації уваги та нерозвинутим соціальним навичкам.

Для забезпечення повноцінного розвитку, росту та здоров’я малюків протягом перших шести місяців життя слід годувати виключно грудним молоком, тобто з раціону дитини мають бути виключені всі види їжі та напоїв, окрім грудного молока. Грудне молоко є ідеальною їжею для малюків, а грудне вигодовування є частиною репродуктивного процесу, який має велике значення для здоров’я матерів.

На сьогодні, майже 78% новонароджених дітей в Сумській області перебувають на грудному вигодовуванні, що значно вище середньоукраїнського показника. Для пропагування цього виду вигодовування в Україні розроблена програма щодо присвоєння закладам охорони здоров’я звання “Лікарня, доброзичлива до дитини”. Сьогодні в області працює 12 таких лікарень, що становить 54,5% всіх закладів, що надають допомогу матері та дитині.

Чіткому дотриманню принципів грудного вигодовування навчають у школах відповідального батьківства. Перше прикладання до грудей має відбутися протягом перших тридцяти хвилин життя дитини. У закладах, де надається пологова допомога, заборонена реклама замінників грудного вигодовування.