Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН НА ПРЕПАРАТИ ДЛЯ ОСІБ ІЗ ГІПЕРТОНІЧНОЮ ХВОРОБОЮ

Про важливість гіпертонічних захворювань, необхідності профілактичних заходів,  вчасного виявлення, оздоровлення та відповідного лікування гіпертонічної хвороби говорили під час брифінгу з представниками ЗМІ виконуюча обов’язки начальника управління охорони здоров'я Надія Лисенко, начальник Державної служби з лікарських засобів у Сумській області Людмила Ситник та головний лікар Сумського обласного кардіологічного диспансеру Ігор Марцовенко.

Розпочала зустріч в.о.начальника управління охорони здоров'я Надія Лисенко, яка звернула увагу на позитивні результати роботи Проекту в області. Основний з них – це зниження смертності від інсульту на 1%, у тому числі, на фоні артеріальної гіпертензії  – на 9% серед всього населення та на 21% – серед працездатного. Також Надія Лисенко зазначила, що правом знижки на лікарські засоби вже скористалися більше 34 тисяч хворих.

Для отримання ліків в рамках реалізації пілотного проекту, необхідно, в першу чергу, звернутися до лікаря. Спеціаліст випише відповідний рецепт та вкаже перелік аптек, де можна придбати препарат за спеціальною ціною. Встановлено три групи часткового відшкодування вартості лікарських засобів: перша група – 90%, друга – 60-80%, та третя група – ліки, вартість яких не відшкодовується, але при цьому здійснюється державне регулювання націнки на них.

Діяльність аптек, залучених до проекту, охарактеризувала Людмила Ситник. Як повідомила начальник Державної служби з лікарських засобів, 324 торговельні назви препаратів для осіб із гіпертонічною хворобою, відпускають за зниженими цінами у 292 аптечних закладах області. Також відмітила, що дія проекту поширюється на 7 діючих речовин: еналаприл, лізиноприл, бісопролол,  метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін.

Головний лікар Сумського обласного кардіологічного диспансеру Ігор Марцовенко доповів про проведені заходи по інформуванню хворих про пілотний проект та лікарські препарати.

На кінець зустрічі, в.о. начальника управління охорони здоров'я Надія Лисенко, закликала піклуватися про своє здоров'я, оскільки це, насамперед,  є проявом шанобливого ставлення до своєї родини.