Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

РЕГІОНАЛЬНІ ПРОГРАМИ З БОРОТЬБОЮ ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ НА ПЕРІОД ДО 2016 РОКУ

26 листопада на засіданні колегії управління охорони здоров'я головний лікар Сумського обласного клінічного онкологічного диспансеру Володимир Конанихін відзвітував про хід виконання Регіональної програми боротьби з онкологічними захворюваннями, що спрямована на підвищення ефективності заходів для покращення якості первинної профілактики онкологічних захворювань, зростання рівня одужання та удосконалення системи надання паліативної допомоги хворим з прогресуванням онкопроцесу. 


Як повідомляє Володимир Конанихін, фахівцями облонкодиспансеру за проведенням експертної оцінки диспансеризації хворих з передпухлинною патологією у Глухівському районі виявлені недоліки в роботі терапевтичної служби. Це порушення термінів обстеження на 10%, невиконання інструментального обстеження на 25% та відсутність диспансерного спостереження за хворими з легеневими фіброзами.

У Сумському районі занедбаність онкопатології на 3% нижча за обласну. Проте є декілька показників, що перевищують обласні: питома вага раку стравоходу становить - 25% (в області - 20%), раку нирок - 50% (в області - 21,5%) та раку підшлункової залози - 33,3% (в області - 27,4%).

Шосткинський район за станом надання онкологічної допомоги має показники кращі за середньообласні. Достатня забезпеченість висококваліфікованими кадрами, наявна матеріально-технічна база дозволяють вчасно діагностувати злоякісні новоутворення. Завдяки цьому в районі високий відсоток виявлення онкологічних захворювань на ранніх стадіях - 70,3% (в області - 63,1%) та кращий за обласний показник охоплення первинних хворих спеціальним лікуванням - 71% ( в області - 69,4%). Але існують недоліки в диспансеризації хворих з передпухлинною патологією легень та недостатній рівень охоплення профілактичною флюрографією населення району (385 на 100 тис. дорослого населення, в області - 443,3), що обумовлює вищу занедбаність при діагностиці раку легень - 32% (в області - 27,1%).

Отже, керівникам лікувально-профілактичних закладів слід зосередити свою увагу на удосконаленні профілактики, ранній діагностиці злоякісних новоутворень, своєчасному лікуванні та оздоровленні диспансерних хворих з передпухлинною патологією відповідно до вимог локальних протоколів.