Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ЛЮДЯМ З ФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ – ПОСТІЙНА УВАГА МЕДИКІВ

3 грудня світова громадськість відмічає Всісвітній день інвалідів. Інвалідність - досить важлива медико-соціальна проблема, яка залишається одним із головних критеріїв здоров'я населення і свідчить про рівень життя та стан якості проведення лікувально-профілактичних заходів з боку медичних установ. Всесвітній день інвалідів привертає увагу суспільства до проблем людей з фізичними вадами, захисту їх прав і гідності, участь в соціальному, політичному та культурному житті. Тому обов'язок кожного медика виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства - людей з обмеженими фізичними можливостями.

 


 На сьогоднішній день в Сумській області на обліку 54 496 дорослих інвалідів та 3 347 дітей-інвалідів, які знаходяться під постійним медичним наглядом лікувально-профілактичних закладів. Серед усіх інвалідів 51,5% осіб мають тяжку групу інвалідності, у тому числі 63,3% особи працездатного віку.

    В управлінні охорони здоров'я та в лікувально-профілактичних закладах області визначена чітка стратерія і тактика медичного обслуговування людей з інвалідністю, які затверджені в обласній програмі соціального захисту населення на 2013-2016 роки. Протягом останніх років рівень первинної інвалідності в Сумській області значно нижчий від загальнодержавного. Так, за 9 місяців 2014 року в області вперше визнано інвалідами 2 632 особи, в тому числі 2 168 осіб - працездатного віку та 300 дітей. Порівняно з минулим роком відмічається зниження рівня первинного виходу на інвалідність серед дорослого населення на - 4,5%, працездатного - на 3,7%, дитячого населення - на 13,3%.

   Основними причинами інвалідності у дорослих є новоутворення, в тому числі злоякісні (24,9%), хвороби системи кровообігу (19,9%), хвороби кістково-м'язової системи (11,1%), травми (9,8%), розлади психіки та поведінки (8,7%). Саме це обумовлює головну спрямованість роботи фахівців профілактичної медицини - подолання шкідливих звичок та неадекватної поведінки населення, як факторів ризику основних причин інвалідності. В кожній центральній районній та міській лікарні, в лікувально-профілактичних закладах м. Суми ведеться облік інвалідів, які мають потребу в технічних засобах чи виборах медичного призначення, необхідних для їх фізичної реабілітації. В рамках програми в амбулаторно-поліклінічних відділеннях функціонує 62 пункти прокату засобів догляду за тяжкохворими та хронічно хворими інвалідами. Забезпечення їх спеціальними засобами догляду та пересування на достатньому рівні, зокрема, ролаторами, калоприймачами, ортопедичними подушками на 100% від потреби, інвалідними візками - на 85,0%, милицями - на 71,4%, тростинами - на 61,5%.

    Відповідно до Закону України "Про реабілітацію інвалідів" та з метою їх оздоровлення, в лікувально-профілактичних закладах області функціонує 680 ліжок, на яких протягом 9 місяців 2014 року, згідно рекомендацій медико-соціальних експертних комісій, вже проліковано 15 471 особа. Медичне обслуговування інвалідів здійснюється в амбулаторно-поліклінічних умовах 34 реабілітаційними комісіями, що дає змогу щорічно проводити огляд кожного другого інваліда. Так, за 9 місяців 2014 року оглянуто 22 349 осіб (9 міс. 2013р. - 21 810).

   Медична реабілітація є підготовчим періодом до проведення професійної та соціальної реабілітації інвалідів, тобто повноцінної інтеграції людей з інвалідністю в суспільстві. Важливим аспектом соціальної підтримки інвалідів є раціональне працевлаштування. Фахівцям обласного Центру медико-соціальної експертизи за 9 місяців 2014 року видано рекомендації на працевлаштування 1 014 особам з особливими потребами, на профнавчання - 298 особам. В міські та районні Центри зайнятості передано індивідуальні програми реабілітації на працевлаштування 705 інвалідів. Питома вага працевлаштованих інвалідів становить 22,5%. Контроль за працевлаштуванням інвалідів здійснюється медико-соціальними експертними комісіями та частково реабілітаційними комісіями лікувальних закладів. Протягом 9 місяців 2014 року на 72 перевірених підприємствах області 1 937 інвалідів првцевлаштовані раціонально. Особлива увага приділяється інвалідам молодого віку. За висновками медико-соціальних експертних комісій протягом 9 місяців поточного року на профнавчаннях перебувало 140 інвалідів молодого віку, із 25 осіб після навчання було працевлаштовано.


    Вище вказане свідчить про плідну, цілеспрямовану співпрацю і правильно визначений напрямок в організації медико-соціальної допомоги управління охорони здоров'я сумісно з рядом галузевих управлінь обласної державної адміністрації. Та, незважаючи на це, ще не повністю вирішені питання забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями усіма видами протезування, пільговими рецептами, обладнання лікувальних закладів пандусами та зручного облаштування місць загального користування. Адже люди з інвалідністю потребують нашої повсякденної уваги та допомоги.

    Всесвітній день інвалідів - це підведення підсумків того, що зробленого для цієї категорії громадян у суспільстві, аналізу фактичного становища людей з особливими фізичними потребами, визначення подальших намірів щодо поліпшення їх соціального, побутового та життєвого рівня.