Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ - ОСОБЛИВА ТУРБОТА МЕДИКІВ

На минулому тижні в конференц-залі Сумського обласного клінічного госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни відбулось чергове засідання школи організаторів охорони здоров'я. 


На тему "Організація медичної допомоги ветеранам війни в умовах реформування системи охорони здоров'я області", куди були запрошені головні лікарі обласних, міських та центральних районних лікувально-профілактичних закладів, Центрів первинної медико-санітарної допомоги, обласні фахівці Управління охорони здоров'я, обласної організації Товариства Червоного Хреста та представники обласних громадських організацій. 

    У ході засідання перед присутніми виступили: виконуючий обов'язки начальника УОЗ СОДА Надія Лисенко, начальник госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни В'ячеслав Пилипенко, головний спеціаліст відділу кадрів Управління охорони здоров'я Любов Приходько, заступник голови обласної організації Товариства Червоного Хреста Аркадій Лушпа, заступник голови обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Олексій Шатов та ін. 

    Відкрила засідання Надія Лисенко. Вона наголосила, що Сумська область за кількостю людей похилого віку залишається однією з "найстаріших" в Україні. Станом на 01.01.2014 тут проживало 313 984 особи (27,8%), яким виповнилось шістдесят і більше років (по Україні - 25,5%). Серед людей похилого віку 51 671 ветеран Вітчизняної війни, з них: 6 523 одинокі особи (12,6%), 4 276 осіб (8,3%) з обмеженими фізичними можливостями, які потребують постійної сторонньої допомоги, тому нагальним питанням залишається відкриття лікарень, відділень та палат паліативної допомоги. 

    Аналіз роботи лікувально-профілактичних закладів області щодо медичного забезпечення ветеранів війни свідчить про достатній рівень профілактичної роботи, доступність амбулаторної та стаціонарної допомоги ветеранам. 

    Лікарням вдалось охопити профілактичними медичними оглядами майже усіх ветеранів війни, що стоять на обліку, знизити рівень онкозанедбаності, не допустити деструктивних форм туберкульозу легень та інших захворювань. 

    Проблемним залишається питання забезпечення ветеранів війни лікарськими засобами за пільговими рецептами. За 9 місяців 2014 року фактичні витрати на забезпечення ветеранів війни медикаментами за пільговими рецептами, порівняно з аналогічним періодом минулого року, зменшилися на 314,6 тис. гривень. Сума коштів на зазначені цілі в розрахунку на 1 ветерана становила 17,01 гривні, а на одного ветерана, мешканця села 14,61 гривні. 

    Через недостатнє фінансування з місцевих бюджетів гострою проблемою залишається забезпечення ветеранів війни необхідним протезуванням. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року за 9 місяців цього року видатки на протезування зменшились на 144,8 тис. гривень. Станом на 01.10.2014 черга на всі види протезування становить 1 767 осіб, зокрема, на зубне - 1 630 осіб, на слухові протези - 94 особи, штучні кришталики - 38 осіб. 

    На сьогодні для оздоровлення ветеранів війни, в лікувально-профілактичних закладах області функціонує 812 ліжок, у тому числі 230 в обласному госпіталі. Забезпеченість ветеранськими ліжками на 10 тис. осіб становила - 175, 1., госпітальними - 44,5. Вартість 1 ліжок/дня на медикаменти в обласному госпіталі становила 28,39 гривні (9 місяців 2013 року - 27,92 гривні), на харчування - 28,49 гривні (9 місяців 2013 року - 18,94 гривні). 

    У зв'язку з проведенням антитерористичної операції розширено контингент осіб для лікування в госпіталі. Відповідно до Закону України від 1 липня 2014 року №1577-VII "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" особи, які брали участь в антитерористичній операції, отримали статус учасників бойових дій, що дає право на безкоштовне отримання стаціонарної допомоги в госпіталях для ветеранів війни. На сьогодні в лікувально-профілактичних закладах області проліковано 130 учасників АТО, у тому числі в обласному госпіталі - 7 осіб. 

    Управління охорони здоров'я, медичні працівники області, порушують перед органами виконавчої влади питання збільшення видатків на медичне забезпечення ветеранів війни.