Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

НАШЕ МАЙБУТНЄ – ДЛЯ НАШИХ ДІТЕЙ

Головний педіатр області Наталія Спічакова взяла участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Держава і громада проти насильства в сім’ї», що відбулось 24 грудня у стінах Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки.


Зі вступним словом виступила Людмила Мусіяка - начальник управління з питань соціальних виплат та соціального обслуговування населення Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, що наголосила на досить актуальній проблемі  насильства в сім’ї, оскільки це було і залишається гострим питанням.

   Вона зазначила , що складна економічна і політична ситуація в Україні спричиняє розповсюдження агресії у суспільстві. На кінець 2014 року вже зафіксовано 2 тисячі осіб, що постраждали від насильства в сім’ї.

  Як наголосила Наталія Спічакова,  для організації медичної та соціально-правової, психологічної допомоги особам, які підверглись насильству у сім’ї, в області з 2003 року при Сумській міській клінічній лікарні № 5 функціонує суіцидологічний центр, який є структурним підрозділом багатопрофільної лікарні та передбачає надання допомоги хворим з поєднаною психічною, соматичною патологією та неврозами. Його адреса: місто Суми, вул. Марко Вовчок, 2. Завідувач центру – Бочаров Василь Іванович.

У суіцидологічному центрі є  «Телефон   довіри» 33-40-50,  куди за    9 місяців   2014 року   звернулось   4 599  осіб,  у 2013 році – 5 570 осіб.

   Він був створений для надання безкоштовної екстреної психологічної допомоги мешканцям міста та області.

  У Сумській обласній дитячій клінічній лікарні за 2014 рік зареєстровано 8 звернень  дітей, які зазнали насильства в сім’ї та отримали травми від жорстокого поводження.

   У центрах планування сім’ї, жіночих консультаціях забезпечені умови для надання медичної, психологічної та соціальної допомоги жінкам – жертвам насильства. При необхідності вони направляються в спеціалізовані заклади для надання кваліфікованої допомоги.

            В області відкрито і функціонує 7 «Клінік, дружніх до молоді». За 9 місяців 2014 року ці заклади відвідало 7 325 осіб, зателефонувало на «Телефон довіри» 253 особи.

            В усіх лікувально-профілактичних закладах області, у тому числі дитячих, і жіночих консультаціях, висвітлена інформація щодо існування безкоштовної Всеукраїнської лінії «Телефон довіри» для осіб, що постраждали або страждають від насильства в сім’ї.

За оперативними даними, станом на 1 жовтня 2014 року до Сумського обласного спеціалізованого будинку дитини було поміщено 56 дітей із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, у тому числі 33 дитини до 1 року. З них: 14 дітей були залишені матерями в лікувально-профілактичних закладах області, 23  дитини поміщено по заяві батьків у зв’язку зі станом здоров'я та  важкими умовами проживання, 1 дитина – за заявою опікуна через стан здоров’я дитини, 3 дитини направлені за заявою батьків на медико-соціальну реабілітацію, 11 дітей було вилучено із сімей, у зв’язку із загрозою життю; 2 дітини поміщені до закладу, у зв’язку з відібранням у батьків без позбавлення батьківських прав; 2 дитини – від батьків,  яких позбавлено батьківських прав.

    На завершення «круглого столу» усі представники державної влади отримали змогу розглянути ролики на тему насильства в родині.