Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ОНКОЛОГІЧНА ДОПОМОГА НАСЕЛЕННЮ - АКТУАЛЬНА ПРОБЛЕМА СУЧАСНОЇ МЕДИЦИНИ

Нещодавно в обласному клінічному онкологічному диспансері відбулася медична рада колективу, на якій були підведені підсумки діяльності лікувального закладу у 2014 році.

Як проінформував присутніх головний лікар диспансеру Володимир Конанихін динаміка захворюваності на злоякісні новоутворення у Сумській області відповідає тенденціям, які нині відмічаються серед населення країни, зокрема, зростання раку шлунку, товстого кишковика, молочної та щитовидної залози. Тому, протягом минулого року одним із основних напрямків роботи медиків та органів місцевої влади була реалізація завдань та заходів Регіональної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, що спрямовані на профілактику та своєчасну діагностику онкопатології.

    Результатом такої роботи є підвищення на 3% рівня виявлення онкохворих при профоглядах (33,4%) та на 11% ранньої (І-ІІ ступені) діагностики онкозахворювань (63,9%). Покращилась своєчасна діагностика раку легень, занедбаність якої знизилась на 1,3%. 

    В області забезпечена своєчасна паліативна допомога онкологічними хворим у термінальних стадіях. На базі Краснопільської та Лебединської центральних районних лікарень функціонують хоспісні відділення (на 25 та 15 ліжок відповідно). В Краснопільській ЦРЛ проліковано 28 онкохворих, в Лебединській ЦРЛ - 11. В С. Будській ЦРЛ функціонує хоспісне відділення на 5 ліжок, проліковано 2 онкохворих. В інших районах області онкологічні хворі отримують лікування (знеболення) в умовах стаціонарів загальної лікувальної мережі та амбулаторно в 9 кабінетах протибольової терапії (м. Суми - 2, Конотопський р-н - 2, Л.Долинський - 2, Недригайлівський - 1, Сумський - 1, Тростянецький - 1, Шосткинський р-н - 1), або отримують знеболення вдома бригадами екстреної медичної допомоги (за 2014 рік знеболення отримали 1 950 хворих). 

    Для покращення матеріально-технічної бази обласного клінічного онкологічного диспансеру у 2014 році за позабюджетні кошти придбано обладнання на суму 54 тис. гривень. За рахунок коштів обласного бюджету проведено капітальний ремонт системи теплопостачання на загальну суму 900 тис. гривень. 

     У закладі продовжують впроваджуватися нові методи лікування онкохворих, закрема, оперативні втручання за допомогою апарату захворювання тканин (23 операції), лікування раку шкіри у кабінеті лазерної хірургії (проліковано 11 хворих), вперше в області проведена лапараскопічна нефректомія раку нирки. 

    Позитивні результати діяльності онкологічної служби Сумської області належним чином були оцінені Міністерством охорони здоров'я України, так за останні десять років обласний клінічний онкологічний диспансер за показниками входять до п'ятірки кращих лікувальних закладів України.