Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ УЧАСНИКАМ АТО НАДАЄТЬСЯ БЕЗКОШТОВНА КВАЛІФІКОВАНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА

24 березня відбувся брифінг начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергія БУТЕНКА щодо надання медичної допомоги учасникам АТО.

   «Президент приділяє значну увагу соціальній адаптації учасників АТО. В області це питання особисто контролює голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО. До організації якісного лікування і реабілітації бійців антитерористичної операції ми підходимо комплексно та відповідально. Нині разом з іншими галузевими підрозділами, головами райдержадміністрацій ми опрацьовуємо питання щодо створення інформаційно-консультаційних центрів. Вони працюватимуть за принципом «єдиного вікна», аби кожен військовий зміг реалізувати своє право на пільги у житлово-комунальній сфері, соціальному захисті, пенсійному, медичному забезпеченні тощо», – наголосив під час брифінгу Сергій БУТЕНКО. 

    Відповідно до наказу управління № 219-ОД від 16 березня 2015 року учасники АТО можуть звернутися за безвідмовною та безкоштовною медичною допомогою до закладів охорони здоров’я за місцем проживання. Військовослужбовець отримає необхідне обстеження або лікування без направлення і без посвідчення учасника бойових дій, - підкреслив керівник медичної галузі.

    «У разі необхідності бійці направляються на лікування та реабілітацію в обласний клінічний госпіталь для інвалідів війни, який визначений координаційним центром з організації в області медичної допомоги учасникам АТО. З початку бойових дій в госпіталі проліковано 35 військовослужбовців, нині там перебуває 9 бійців. Усі вони отримують кваліфіковану медичну допомогу, зокрема, психологічну. З 2 лютого в госпіталі працює психотерапевтичний кабінет. Загалом заклад може прийняти на лікування та реабілітацію понад 200 осіб», – зазначив Сергій БУТЕНКО.

    Окремо посадовець зупинився на питанні організації в області безоплатних медичних обстежень демобілізованих бійців. «Ми прагнемо охопити профілактичними оглядами всіх військовослужбовців, котрі повернулися додому, адже розуміємо, в яких складних умовах їм доводилося нести службу. Від переохолодження, надмірного фізичного і психологічного навантаження у багатьох бійців загострилися хронічні хвороби», – поінформував начальник управління охорони здоров’я.

    Особлива увага приділяється родинам загиблих учасників антитерористичної операції. Заклади охорони здоров’я зобов’язані сформувати поіменний список членів сімей загиблих військовослужбовців, визначити потреби у медичній допомозі та забезпечитиїї надання.