Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ ЗМЕНШУЄТЬСЯ ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ

 Про лікування та профілактику цієї недуги в «прямому ефірі» обласного радіо розповів головний лікар Сумського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Леонід БОНДАРЕНКО. 

   «За 2014 рік захворюваність на туберкульоз у порівнянні з попереднім роком знизилася на 4,2%. Всі епідеміологічні показники у нас менші, ніж в середньому по Україні. В подальшому розраховуємо на збереження позитивної динаміки, адже для цього маємо всі передумови», – зазначив обласний фтизіатр Сумщини.

    За його словами, на реалізацію обласної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2014 році спрямовано 8 мільйонів 378 тисяч гривень.

    «Держава активно переймає передовий зарубіжний досвід у боротьбі з цією недугою. Так, ми поступово переходимо на амбулаторну модель лікування хворих на закриту форму туберкульозу. Вже запровадили посади патронажних медсестер, які щодня відвідують пацієнтів на дому. Переконаний, ця модель дозволить наблизити медичні послуги до людей та раціонально перерозподілити ресурси шляхом оптимізації ліжкового фонду протитуберкульозних закладів», – зауважив Леонід Бондаренко.

    Головний лікар обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру акцентував увагу на важливості профілактичних медоглядів.

    «Туберкульоз займає особливе місце серед соціальних та медичних проблем. Ця хвороба може уразити всіх, незалежно від соціального статусу. Тому закликаємо щорічно проходити флюорографічне обстеження, правильно харчуватися, дотримуватися правил гігієни та звертатися до лікаря у випадку погіршення стану свого здоров’я», – наголосив обласний фтизіатр.