Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ОСТЕОПОРОЗ

Остеопороз – захворювання, яке виникає при руйнуванні кісткової тканини, зменшенні її твердості та порушенні структури. Серед основних причин виникнення остеопорозу лікарі називають гормональні зміни та порушення обміну речовин, які відбуваються в організмі людини. Хвороба частіше виникає у жінок в період менопаузи. Лікування остеопорозу довготривале з використанням комплексних заходів, які включають помірну фізичну активність, раціональне збалансоване харчування, виконання щоденних спеціальних вправ.

   Досить часто, особливо на ранніх стадіях, симптоми остеопорозу відсутні, і людина дізнається про хворобу лише після нетравматичного перелому. Захворювання проявляє себе больовим синдромом, який, як правило, затяжний, частіше відчувається у поперековому або шийному відділах хребта. 

    Проявами остеопорозу також є: зміна осанки - сутулість та виражений нахил тіла вперед; зменшення маси тіла пацієнта; неодноразові переломи кісток без травматичної дії (тобто, без тяжких травм чи падіння), приблизно в 50% випадків травмуються хребці, в 20% – шийки стегна, в 15% – променево-зап’ястковий cуглоб.

    При типовій клініці остеопорозу у хворого ніколи не виникає гострий біль, який характерний для інших захворювань опорно-рухового аппарату. Лікарі пояснюють це тим, що процеси зниження твердості тканини кісток відбуваються поступово. Важливо знати як проявляється остеопороз, щоб своєчасно його виявити і при перших симптомах звернутися до лікаря-ортопеда, щоб підтвердити діагноз і почати лікування.

    Лікування остеопорозу – довготривалий процес і вилікувати хворобу повністю неможливо. І все ж затримати процеси, які згубно діють на кісткову тканину можна за допомогою сучасних лікарських препаратів. Важливу роль при лікуванні відіграє раціональне харчування та рекомендовані фізичні навантаження. Лікувальна фізкультура під керівництвом досвідченого фахівця значно підвищує ефективність терапії.

    Важливим фактором в процесі лікування остеопорозу є правильно підібрана лікувальна фізкультура, яку успішно можна виконувати в домашніх умовах. Для прикладу наведемо кілька ефективних фізичних вправ, які позитивно впливають на зміцнення м’язів усього тіла: 

1.Розгинання і згинання рук, зігнутих в ліктях. Вправа виконується в положенні стоячи, руки на рівні плечей.
2.Лежачи на спині, поперемінно і повільно згинати ноги в колінах.
3.Лежачи на спині, підтянути обидві зігнуті ноги до подборіддя, спина при цьому повинна бути зігнута дугою.
4.Стоячи на четвереньках, вигнути спину і підняти голову, потім опустити спину і нахилити підборіддя до грудей.
5. Лежачи на спині, поставити ступні ніг на підлогу і надавити їх, потім поступово піднімаючи таз, напрягти м’язи спини та живота.

    Щоденне виконання такого комплексу вправ уповільнить процес руйнування кісткової тканини. Важливо пам’ятати, при остеопорозі протипоказані біг та стрибки, адже при цих діях навантаження на хребет та ноги досить значне, що може призвести до переломів. Крім цього, слід обмежити амплітуду нахилів уперед та різкі рухи, вправи з вантажем. Щоб заняття проходили максимально ефективно, слід звернутися до фахівця з лікувальної фізкультури, який допоможе скласти саме для вас індивідуальну програму. 

    Можна доповнити класичне лікування остеопорозу і за допомогою традиційних народних методів, зокрема, вживати відвари звіробою, настої герані, хвоща та інші фітопрепарати.

    Для профілактики остеопорозу слід регулярно вживати продукти із великим вмістом кальцію, щоденно вживати не менше 200 грамів домашнього сиру. А також відмовитися від шкідливих звичок та більше рухатися. Щоденні прогулянки на свіжому повітрі не менше 30-40 хвилин. Систематичне виконання таких простих рекомендацій збереже ваше здоров’я і дасть наснагу життя на довгі роки