Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ОБГОВОРЕННЯ ПРОГРАМИ ПО ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ

15 квітня в обласному центрі профілактики і боротьби зі СНІДом відбулася нарада міжсекторальної робочої групи з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції СНІДу. Предметом обговорення був проект обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки. Захід провів головний лікар закладу Володимир Бутенко. Учасники обговорення - керівники громадських організацій "Шанс”, "Крок назустріч”, "Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом”, представники освіти, соцзахисту, лікарі та ін.

   На сьогодні питання боротьби ВІЛ-інфекцією/СНІДом є одним з пріоритетів державної політики у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку та знайшло своє відображення в Законі України від 20 жовтня 2014 року № 1708-VII "Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки”. 

    Ефективна боротьба з ВІЛ-інфекцією/СНІДом потребує узгодженої взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, неурядових організацій та суспільства в цілому. Тому, з урахуванням основних положень відповідного Закону України та на виконання розпорядження голови Сумської ОДА, управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації розроблений проект обласної цільової програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки, який пройшов процедуру громадського обговорення та погодження в структурних підрозділах обласної державної адміністрації. 

    Загальний обсяг коштів, необхідних для реалізації Програми становить 50,8 млн. гривень, в т.ч. з державного бюджету – 32,1 млн. гривень, обласного бюджету – 6,3 млн. гривень, районних і міських бюджетів – 6,6 млн. гривень, залучені кошти через діяльність неурядових громадських організацій – 5,8 млн. гривень. 
Прийняття відповідної Програми на обласному рівні дасть можливість досягти основних цілей розвитку тисячоліття у сфері протидії СНІДу, а саме: зупинити поширення ВІЛ-інфекції, забезпечити універсальний доступ до профілактики та лікування ВІЛ-інфікованих людей.

    На сьогоднішній день лікувально-профілактичними закладами області здійснюється цілий комплекс інформаційно-просвітницьких, профілактичних та медико-соціальних заходів, направлених на протидію поширенню соціально- небезпечних захворювань.