Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД НА ДІАГНОСТИКУ ТА ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ ОРГАНІВ ДИХАННЯ

З метою підвищення кваліфікації лікарів терапевтичного профілю, якості надання ними медичної допомоги хворим з патологією органів дихання в конференц-залі обласної клінічної лікарні відбулася одноденна обласна науково-практична конференція на тему: "Сучасний погляд на діагностику та лікування хвороб з патологією органів дихання”.

   Відкрила засідання конференції головний терапевт області Інесса Савенко. Як поінформувала доповідач, незважаючи на значні досягнення фармакотерапії, захворювання органів дихання часто мають тяжкий перебіг та рецидиви, які призводять до інвалідності та значного зниження якості життя населення. Зберігається занепокоєння з приводу високої патогенності інфекційних мікроорганізмів та появи резистентних штамів збудників інфекцій нижніх дихальних шляхів. 

    Загалом ситуація з бронхо-легеневими захворюваннями в Україні, в тому числі і в Сумській області, викликає занепокоєння. Щорічно понад 155 тисяч українських громадян хворіють на пневмонію і лише в третини випадків хвороба діагностовано своєчасно. Близько 200 тисяч осіб страждають на бронхіальну астму, в 1 мільйона українців виявлена хронічна обструктивна хвороба органів дихання, майже 100 тисяч осіб хворі на рак легенів і приблизно стільки на туберкульоз. 

    У ході конференції з доповідями перед присутніми виступили д.м.н., професор кафедри внутрішніх хвороб медичного інституту СумДУ Людмила Приступа, обласний пульмонолог Тетяна Гуйва, обласний фахівець з функціональної діагностики Лідія Дяковченко, спеціаліст кабінету комп’ютерної томографії обласної клінічної лікарні Сергій Кириченко та інші фахівці. 

    Обласна науково-практична конференція, за словами її учасників, пройшла успішно і сприяла підвищенню кваліфікації та професійної майстерності лікарів з питань пульмонології.