Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

12 травня - Міжнародний день медичної сестри

Історія виникнення Міжнародного свята "День медичної сестри” бере початок з 19 століття. Саме 12 травня 1820 року народилася символ людської доброти і гуманізму, перша сестра милосердя, англійка за походженням Флоренс Найтінгейл.  

   В жовтні 1854 року, під час Кримської війни, за покликом душі, ця жінка разом зі своїми помічницями, однодумцями, відправилась до польових шпиталів на території Туреччини, а потім до Криму, де велися військові дії. Сміливі жінки – перші сестри милосердя надавали необхідну медичну допомогу пораненим військовим. Внаслідок їх дій менше, ніж через півроку смертність в лазаретах скоротилася з 42 до 2,2%. Кримська війна закарбувала ім’я сестри милосердя Флоренс Найтінгейл як національну героїню.

   Такою ж мужньою, з доброю душею в роки Кримської війни була і відома в Росії Даша Севастопольська – одна з перших медичних сестер, героїня оборони Севастополя від англійських та французьких завойовників у 1853-1856 рр.. 

    Турботою про тяжкохворих і знедолених в 60-х роках ХХ століття відзначилась і медична сестра хоспісу Святого Йосифа в Англії Сесілія Сондерс, яка спонукала медичних сестер, усіх небайдужих до потреб тяжкохворих, немічних людей, надання їм паліативної та хоспісної допомоги. 

   В Україні, у тому числі в Сумській області, Міжнародний день медичної сестри відзначається вже більше 15 років. Щороку управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації проводить ряд важливих заходів до цього свята. 

    На сьогодні в області нараховується майже 12 тисяч молодших медичних фахівців – медичних сестер, фельдшерів, акушерів, лаборантів, зубних техніків. 12 травня, з нагоди Міжнародного дня медичної сестри, у кожному закладі охорони здоров’я відбудуться урочисті збори, зустрічі з ветеранами праці та молодими спеціалістами. 

    14 травня делегація медичних сестер Сумщини візьме участь у роботі республіканської конференції у м.Полтаві, організованої Асоціацією медичних сестер України, де відбудеться нагородження кращих спеціалістів області Грамотами та Подяками Міністерства охорони здоров’я, Асоціації медичних сестер України.
Обласна конференція медичних сестер з нагоди їх професійного свята відбудеться 19 травня в м.Суми в БК "Хімік”.