Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ

Серед різних хвороб захворювання серцево-судинної системи є найпоширенішими у світі. Саме вони найчастіше призводять до тимчасової або повної втрати працездатності та сприяють передчасній смерті. Якщо раніше ці хронічні хвороби були притаманні переважно людям літнього віку, то тепер патологічні порушення серцево-судинної системи спостерігають навіть у дітей.

   Серцево-судинні захворювання численні і протікають по-різному. Деякі з них, такі як ревматизм чи міокардит, є хворобами переважно серця. Інші хвороби, наприклад, атеросклероз чи флебіти, вражають, передусім, артерії і вени. Нарешті, від третьої групи захворювань страждає серцево-судинна система загалом. До останнього класу хвороб належить, в першу чергу, гіпертонічна хвороба. Хоча провести таку чітку межу між захворюваннями серця й захворюваннями судин складно. Наприклад, атеросклероз – захворювання артерій, але коли воно розвивається в серцевих судинах, то атеросклероз подібного типу називається ішемічною хворобою, що вже належить до хвороб серця.

    Численні дослідження лікарів багатьох країн світу виявили такі основні чинники ризику, що загрожують здоров’ю людини: гіподинамія, шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю, наркотиків), емоційні стреси, нераціональне харчування, забруднення довкілля.

    Першим і найефективнішим засобом запобігання захворювань серцево-судинної системи є фізична праця та спорт. Давно відомо про позитивний вплив дозованих фізичних навантажень (біг, плавання, велоспорт), які зміцнюють серцевий м’яз, підвищують його працездатність і тонус судин. Слід уникати негативних емоцій. Важливе значення має загартовування, яке зміцнить не тільки нервову систему, а й поліпшить регуляцію судин.

    Дотримання режиму харчування, вживання в межах норми жирної їжі, солі, цукру, відмова від алкоголю та нікотину, вживання продуктів харчування із достатнім вмістом вітамінів - усе це збереже від розвитку серцево-судинних захворювань.