Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

"ІНФЕКЦІЙНІ ХВОРОБИ У ПРАКТИЦІ ЛІКАРЯ ІНТЕРНІСТА: СУЧАСНІ АСПЕКТИ"

27 травня у Сумському державному університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція та пленум Асоціації інфекціоністів Сумщини "Інфекційні хвороби у практиці лікаря інтерніста: сучасні аспекти”.

   Форум організований управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації, Сумським державним університетом, Асоціацією інфекціоністів Сумщини та обласною інфекційною клінічною лікарнею імені З.Й.Красовицького.

    У форумі взяли участь біля 200 фахівців ЛПЗ області різних спеціальностей (інфекціоністи, терапевти, педіатри, лікарі загальної практики-сімейної медицини, організатори охорони здоров’я, спеціалісти профілактичної медицини, викладачі вищої медичної школи та медичних училищ та ін.). На захід були запрошені і відомі вчені з Харкова, Києва та Полтави.

    На конференцію завітав начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО, який відмітив, що інфекційна служба області – одна з тих, у роботі якої спостерігається тісний взаємозв’язок з науковцями Сумщини та фахівцями санітарно-епідеміологічних установ. Їхні спільні зусилля спрямовані на профілактику інфекційних захворювань, попередження інвалідності населення, забезпечення високого рівня надання спеціалізованої медичної допомоги, зміцнення кадрового потенціалу, підвищення рівня знань медичних працівників області з питань клініки, діагностики і лікування інфекційних хвороб, - наголосив Сергій БУТЕНКО.

    Наслідком такої взаємодії є ряд позитивних зрушень, що відмічаються в регіоні протягом останнього часу. 

    З вітальним словом та побажаннями плідної роботи до учасників форуму звернувся голова Асоціації інфекціоністів Сумщини, завідувач кафедри інфекційних хвороб Сумського державного університету, д. мед. н., професор Микола Чемич, який зазначив, що основною метою конференції є вдосконалення діяльності інфекційної служби області. 

    У своїй доповіді "Інфекційні хвороби крізь призму образотворчого мистецтва” студентка медичного інституту СумДУ Катерина Богма ознайомила присутніх з тим, як проблема інфекційної патології відображалась у творах вітчизняних та іноземних митців образотворчого мистецтва.

    Як свідчить міжнародна практика, подорожі за кордон стають все більш ризикованими. Про питання епідемічної безпеки туристів розповіла обласний інфекціоніст Ірина Троцька.

    Професор Микола Чемич представив доповідь "Патогенетичне обґрунтування синдромальної терапії при інфекційних захворюваннях”, акцентувавши на адекватності вибору лікарських засобів при лікуванні хворих. 

    Про пошук і впровадження високоефективних антимікробних препаратів для лікування бактеріальної діареї при дитячій інфекційній патології повідомила доцент кафедри педіатрії Тетяна Бинда. 

    Професор Володимир Трихліб (Київ) від колективу авторів (С.І.Ткачук, Львів; В.П.Майданюк, Одеса; І.М.Гайда, Львів) представив цікаву і актуальну доповідь "Гострі респіраторні захворювання та пневмонії у мобілізованих військовослужбовців: лікування, профілактика”.

    Сучасні підходи до лікування хронічного вірусного гепатиту В, показання та протипоказання до противірусної терапії виклала у своєму виступі професор Галина Дубинська (Полтава).

    Професор Вадим Терьошин (Харків) зупинився на питаннях призначення ентеросорбентів. Доповідач акцентував увагу на адекватності вибору лікарських засобів та схемах їх застосування.

    Безперечно цікавою була доповідь професора Антоніни Руденко (Київ), яка зупинилась на особливостях обстеження хворих з Лайм-бореліозом та сучасних підходах до лікування. 

    Ніна Малиш ознайомила присутніх з епідеміологічними і етіологічними особливостями гострих кишкових інфекцій та принципами їх діагностики на сучасному етапі.

    "Антиретровірусна терапія 2020: інновації та перспективи” – такою була тема виступу сумчанки Гании Піддубної, котра представила дані з Всесвітнього конгресу HIV Glasgow Drug Therapy, який відбувся у листопаді 2014 р. у м.Глазго (Великобританія). Вона озвучила сучасні напрямки розвитку етіотропного лікування ВІЛ-інфекції, новітні рекомендації закордонних експертів щодо початку терапії та оцінки її ефективності. 

    Наталія Клименко свою доповідь присвятила Епштейн-Барр вірусній інфекції, обґрунтувавши можливості сучасної клінічної та лабораторної діагностики недуги за досвідом роботи Сумської обласної інфекційної клінічної лікарні ім. З.Й.Красовицького.

    Завідувач гепатологічним центом Володимир Рябіченко ознайомив присутніх з сучасними принципами надання медичної допомоги пацієнтам з цирозом та прогресуючою хворобою печінки.

    Низка доповідей була присвячена впровадженню у практику лікаря-інтерніста сучасних лікарських засобів, зокрема антибактеріальних препаратів та пробіотиків.

    Також працювала секція молодих учених. На секції було представлено понад 15 виступів, у тому числі аспірантів кафедри інфекційних хвороб СумДУ. Так, Тетяна Болецька надала інформацію щодо клінічних та епідеміологічних особливостей Лайм-Бореліозу в Сумській області, Оксана Чемич доповіла про клініко-епідеміологічні особливості гострих кишкових інфекцій та сальмонельозів. Жваву дискусію серед учасників секції викликали доповіді аспірантів кафедри педіатрії і післядипломної освіти СумДУ Валентини Плахути, Катерини Сміян-Горбунової та Євгенії Дмітрової. 

    Було запропоновано до розгляду дванадцять стендових доповідей, у тому числі від науковців з інших міст (Львів, Чернівці, Хмельницький, Донецьк, Харків та ін.).

    Доповідачами висловлювалась стурбованість щодо стану своєчасної діагностики інфекційних хвороб, обстеження хворих, їх лікування, надавались конкретні пропозиції щодо удосконалення зазначених питань. 

    Учасники зібрання, які брали участь у конференції, окрім надзвичайно великої кількості інформації щодо сучасного стану проблеми, мали змогу безпосередньо поспілкуватись з колегами та обмінятись досвідом.

    У межах конференції відбулись пленум Асоціації інфекціоністів Сумщини та нарада районних фахівців зі спеціальності "Інфекційні хвороби”. Заслухано звіт голови асоціації професора Миколи Чемича про роботу та здобутки протягом п’яти років, звіт ревізійної комісії. Відбулися вибори керівних органів АІС та делегатів на ІХ з’їзд інфекціоністів України, який відбудеться у м.Тернопіль восени цього року.