Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

"ПЛАНУВАННЯ СІМ’Ї – ЗАПОРУКА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ"

28 травня відбулося засідання обласної школи організаторів охорони здоров’я на тему: "Планування сім’ї – запорука збереження здоров’я нації”. Захід проходив за участі керівництва управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації, головних лікарів медичних закладів області і їх заступників по дитинству та пологодопомозі. Школу організаторів провели з метою підвищення рівня обізнаності та надання медичної допомоги населенню області з питань збереження репродуктивного здоров’я. 

   Ключові аргументи на користь планування сім’ї озвучила у своєму виступі заступник начальника управління охорони здоров’я Світлана Кривцун. Усі заходи лікарів мають бути спрямовані на вчасне народження здорової та бажаної дитини, - наголосила посадовець. 

    Глобальна стратегія ВООЗ у сфері репродуктивного здоров’я та планування сім’ї, прийнята 191 країною у 2004 році, направлена на надання якісних послуг з планування сім’ї, покращення здоров’я матері та дитини, викорінення небезпечного аборту, профілактику інфекцій, що передаються статевим шляхом, у тому числі ВІЛ та раку шийки матки, - поінформувала Світлана Кривцун.

    Головний акушер-гінеколог Вікторія Краснокутська зазначила, що служба планування сім’ї області представлена трьома рівнями: на фельдшерсько-акушерських пунктах, фельдшерських пунктах, в амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини, у кабінетах планування сім’ї центральних районних лікарень та обласному центрі планування сім’ї на базі перинатального центру. 

    Вікторія Краснокутська підкреслила, що важливу роль у роботі лікаря має займати проведення інформаційних заходів, спрямованих на пропагування здорового способу життя, формування відповідального батьківства, зміцнення сімейно-шлюбних відносин. 


    Жанна Гіленко, яка опікується здоров’ям дівчаток-підлітків, звернула увагу присутніх на необхідності проведення роз’яснювальної роботи з молоддю та педагогами про методи контрацепції та профілактику хвороб, що передаються статевим шляхом. Причому робити це необхідно якомога раніше, адже терміни початку статевого життя у підлітків вражають. Якщо у 10-12 років лише деякі діти мали перший сексуальний досвід, то у 15-17 років – більше 60%. 

    Про генетичні аспекти планування сім’ї учасників заходу поінформувала обласний генетик Вікторія Заканавська. Вона наголосила, що генетичне консультування майбутні подружні пари в ідеалі мають отримувати іще перед вступом до шлюбу. 

    З року в рік наполеглива робота служби планування сім’ї дає свої позитивні результати, які полягають у значному зменшенні рівня абортів та збільшенні охоплення сучасними методами контрацепції. Важливим моментом державної політики є недопущення випадків материнської і малюкової смертності. Керівництво управління побажало учасникам школи організаторів плідної роботи по збереженню і зміцненню репродуктивного здоров’я населення нашої області.