Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ТЮТЮН – ПРИХОВАНИЙ ВБИВЦЯ

Всесвітня організація охорони здоров’я у 1988 році заснувала Всесвітній день без тютюну, який щорічно відмічається 31 травня. У цьому році він проходив під девізом "Припинити незаконну торгівлю тютюновими виробами”. Згідно досліджень, кожна десята цигарка продається на нелегальному ринку тютюнових виробів. Таке явище є проблемою майже в усіх країнах світу. То ж з нагоди Всесвітнього дня без тютюну ВООЗ закликає усі країни світу докласти максимум спільних зусиль до подолання незаконної торгівлі тютюновими виробами.

   Тютюновий дим убиває половину людей, що його вживають. І не тільки той дим, який вдихає курій, а й вторинний, який заполоняє офіси, ресторани, бари та інші закриті приміщення, в яких люди спалюють тютюнові вироби (цигарки, кальяни). В тютюновому димі вчені віднайшли більше, ніж 2000 хімічних речовин, серед яких, щонайменше, 250 відомі, як шкідливі для організму людини, а більше 50, як канцерогенні. Безпечного рівня дії тютюнового диму не існує. Серед дорослих людей він викликає в першу чергу серцево-судинні і легеневі захворювання, у тому числі рак. Серед дітей грудного віку він може спричинити несподівану смерть. У вагітних жінок можуть народжуватися діти з низькою вагою та різними ускладненнями. 

    Вживання тютюну є однією із найбільших загроз для здоров’я населення, які тільки можуть існувати у світі. Кожні 6 секунд через тютюн помирає приблизно одна людина, тобто він викликає кожен десятий випадок смерті серед дорослих. Біля половини сучасних споживачів тютюну в кінцевому результаті помруть від якоїсь хвороби, пов’язаної з ним.

    Дослідження показують, що небагато людей повністю усвідомлюють конкретну небезпеку тютюну для здоров’я, і в цьому його підступність. Адже гостре отруєння він може викликати лише тоді, коли відразу викурюється багато цигарок, а зазвичай організм людини звикає до тютюнового диму поступово. Людина відчуває негаразди у здоров’ї, залежні від куріння, тільки через роки, коли вже стає рабом шкідливої звички і часто відмовитися від неї самостійно не може навіть при сильному бажанні. Виникає як психічна, так і фізична залежність від так званого «малого» наркотика, результатом якої є численні захворювання, у кінцевому результаті несумісні з життям. Тому абсурдно вважати, що куріння – це просто безневинні пустощі.

    Зважаючи на це, молодим особам, які думають почати курити тютюн, необхідно спочатку зважити, чи потрібно це їм. Чи хочуть вони придбати собі хвороби, що руйнують організм, переходять в хронічну форму і з часом не піддаються лікуванню, скорочуючи життя? Чи згодні вони народжувати кволих дітей, а інколи й з фізичними вадами? Чи бажають вони постійно кашляти і весь час протягом доби бути залежними від цигарки? Чи готові вони постійно задарма витрачати чималу суму грошей із сімейного бюджету собі ж на шкоду? Практика доводить, що аби мати в житті перспективу, замість освоєння шкідливої звички курити варто систематично займатися фізкультурою і спортом, слідкувати за своїм харчуванням, режимом дня. А особам, що вже залежні від тютюну, краще якнайскоріше позбавитися шкідливої звички.