Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

1 ЖОВТНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

Дбайливе ставлення до інвалідів, пенсіонерів, одиноких громадян – загальнодержавна справа. Тому День людей похилого віку – це нагода ще пильніше поглянути на проблеми літніх людей, а також вкотре засвідчити всенародну повагу ветеранам війни і праці, нашим батькам і матерям, старшим друзям, за чиїми плечима – нелегкі життєві дороги. 

   В Україні створено систему законодавства щодо соціального захисту літніх людей, яка спрямована на підтримку громадян похилого віку, повернення їх до самостійного повноцінного життя. 

    За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині - понад 630 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі. До 2050 року число їх у багатьох розвинених країнах збільшиться удвічі, а загальна кількість складе 2 мільярди осіб.

    Старіння, як і будь-який процес, налічує кілька етапів. Всесвітня організація охорони здоров’я виділяє три хронологічних періоди: вік від 60 до 74 років - визнаний літнім, від 75 до 89 років - старечим, від 90 років і більше - віком довгожителів. 

    Фізичне здоров’я безпосередньо пов’язане із здатністю осіб похилого віку брати участь у житті суспільства. Останніми роками відзначається погіршення показників фізичного здоров’я осіб похилого віку, що виявляється у збільшенні захворюваності, інвалідності і смертності, зокрема від неприродних причин. Серед осіб похилого віку лише 22 відсотка практично здорових. Інші страждають на різні хронічні захворювання, зокрема, мають важкі порушення функцій органів 34% людей. У структурі захворюваності та смертності осіб похилого віку хронічні захворювання серцево-судинної системи та злоякісні новоутворення займають друге місце (типово представникам старшого віку інших країнах). Поширені захворювання нервової і ендокринної систем, органів дихання, кровотворення і травлення. Особливість геріатричних хворих - поєднання патологічних змін різних органів та систем. Більше 70 відсотків зазначених хворих мають 4-5 і більше захворювань. 

    Сумська область відноситься до однієї із "старіших” по Україні, адже станом 1 липня 2015 року в ній проживає майже 283 тисячі осіб старше працездатного віку, що становить 25,2% від від усього населення області, а по Україні – 25,8%. Це в основному мешканці міста (68,1%). Вагому частку числа людей похилого віку складають жінки – 53,7%. Значну кількість осіб похилого віку складають ветерани війни – 43 388 осіб (15,3%).


    Одиноких людей похилого віку налічується 15 077 осіб. Вони найменше задоволені життям й частіше відчувають соціальну ізоляцію. 

    Постійної сторонньої допомоги на Україні потребують 1,5 млн. осіб, з них – 12 252 особи (81,3% від одиноких) – мешканці Сумської області.
Надання медичної допомоги ветеранам війни та особам похилого віку – один з пріоритетних напрямків в роботі закладів охорони здоров’я.

    Управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації приділяє велику увагу людям похилого віку, зокрема ветеранам війни. Так, шостий рік поспіль проводиться моніторинг проведення медичних оглядів ветеранів. У 2015 році медичними оглядами охоплено 99,9% ветеранів війни, а люди з обмеженими фізичними можливостями, які не можуть самостійно відвідати лікувальні заклади, стовідсотково оглянуті вдома виїзними бригадами лікарів.


    При проведенні оглядів визначалась потреба ветеранів в усіх видах протезування та оздоровлення, формувались групи диспансерного нагляду. Задоволення цих потреб здійснюється за рахунок фінансування з місцевих бюджетів, яке, не зважаючи на складну економічну ситуацію в державі, у першому півріччі 2015 року залишилось на рівні минулорічних показників - на медичну допомогу ветеранам війни області виділено 6 млн. 542 тис. гривень проти 6 млн. 299,8 тис. гривень за аналогічний період минулого року. Зокрема, на забезпечення ветеранів війни медикаментами за пільговими рецептами виділено 602 тис. гривень, витрати на одного ветерана війни склали 13,17 гривні, на проведення усіх видів протезування – 
687,2 тис. гривень, протезовано 24,7% потребуючих. Це дало змогу покращити якість життя ветеранів та зміцнити їх здоров’я.

    Не забувайте ветеранів, які свою молодість, свої сили віддали праці поряд з Вами. Привітайте їх, надайте посильну допомогу, і вони будуть вам щиро вдячні! Своїми добрими вчинками Ви принесете радість і надію в оселі цих громадян.

    Вшановуючи цей День, ми доземно вклоняємось Вам, сивочолі ветерани війни та праці, хто подолав ворога, підняв з руїн рідну Україну. Нехай героїчні вчинки минулого надихають всіх нас на нові звершення в ім’я української держави. Ваша праця, подвиг, ставлення до людей та духовних цінностей – це приклад для наслідування сучасній молоді.