Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ШКОЛА ОРГАНІЗАТОРІВ: “АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НА ПЕРВИННОМУ ТА ВТОРИННОМУ РІВНЯХ”

30 вересня на базі Сумської обласної клінічної лікарні пройшло заняття школи організаторів охорони здоров’я, темою якого було обговорення актуальних питань надання медичної допомоги населенню на первинному і вторинному рівнях.

   На заході були присутні головні та обласні спеціалісти управління, керівники обласних, міських та районних лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги, заступники головних лікарів з медичного обслуговування населення.

    Продовжується розмежування первинної та вторинної ланок надання медичної допомоги, - зазначив начальник управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО. Управління буде робити усе можливе, щоб центри первинної медико-санітарної допомоги продовжували відкриватися. Маємо певні проблеми. Школа організаторів покликана допомогти усунути усі недоліки для покращення якості і доступності медичної допомоги населенню області, – наголосив посадовець.

    Заступник головного лікаря Сумської обласної клінічної лікарні Олена Азарова окреслила основні аспекти диспансеризації населення на первинному рівні. Центральна роль в організації і проведенні диспансеризації належить сімейним лікарям. Планування профілактичних обстежень проводиться по групах. Основним критерієм ефективності диспансеризації є здоров’я населення, – повідомила вона. 

    Згідно проведених соціологічних опитувань рівень довіри населення до медичних працівників бажає бути кращим. Для подолання цього явища необхідно впроваджувати медичну реформу, - доповів завідувач консультативної поліклініки Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Валерій Оводенко. Для збільшення доступності медичної допомоги дітям слід розширювати мережу "Клінік, дружніх до молоді”.

    Стосовно організації амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги на первинному та вторинному рівнях заслухали завідувача жіночої консультації Валентину Карпову. Окрім відповідної підготовки медиків, маємо забезпечити належну матеріально-технічну базу первинної ланки, - підсумувала лікар.

    Про етапи формування локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги розповіла заступник головного лікаря Сумської обласної клінічної лікарні Тетяна Сенько. Вона вказала, які розділи мають містити локальні протоколи і хто їх має розробляти. Для найбільшої ефективності використання цього документу необхідно забезпечити максимальну його доступність в електронному і друкованому вигляді на кожному робочому місці лікаря.

    Обласний кардіолог Ігор Марцовенко доповів присутнім про важливість первинної профілактики серцево-судинних захворювань. 

    На особливостях обстеження і лікування хворих на цукровий діабет зупинилась обласний ендокринолог Жанна Співак. Вона акцентувала, що інсулінотерапію призначає тільки лікар-ендокринолог в умовах стаціонарного перебування хворого.

    Тему організації паліативної допомоги висвітлила завідувач відділення Сумського медичного коледжу Любов Приходько. Наразі в області функціонує чотири відділення паліативної та хоспісної допомоги при Краснопільській, Лебединській, Путивльській центральних районних лікарнях та Зноб-Новгородській сільській лікарні Середино-Будського району. 

    Сергій БУТЕНКО підкреслив, що хоспісна допомога – один із пріоритетних напрямків охорони здоров’я області. То ж незабаром відкриється іще одне хоспісне відділення на 25 ліжок у Білопільській ЦРЛ.

    Про досягнення у реформуванні служби та проблеми екстреної медичної допомоги на первинному рівні розповіла завідувачка навчально-тренувального центру екстреної медичної допомоги Оксана Скрипченко.

    Завдяки зусиллям управління охорони здоров’я і працівників центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф наша область увійшла до пілотного проекту "Вчасна допомога” зі створенням єдиної оперативно-диспетчерської служби з використанням сучасних GPS-технологій для оперативності прибуття бригад швидкої допомоги, – підсумував Сергій БУТЕНКО. 

    На завершення наради начальник управління дав ряд доручень присутнім керівникам лікувальних закладів, зокрема він зобов’язав передати усі отримані знання на школі організаторів практикуючим лікарям.