Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

8 ЖОВТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗОРУ

Всесвітній день зору відзначається у другий четвер жовтня за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Ця дата відмічена у календарі для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору. У проведенні Всесвітнього дня зору беруть участь усі партнери в області профілактики порушення зору та відновлення зору. День зору є також основною подією глобальної ініціативи з профілактики сліпоти "Бачення 2020: право на зір”, створеної ВООЗ та Міжнародним агентством з профілактики сліпоти. 

   Відповідно до Міжнародної класифікації хвороб -10, існує чотири рівні зорової функції: 1) нормальний зір, 2) помірне порушення зору, 3) тяжке порушення зору, 4) сліпота.

    Помірні і важкі порушення зору об’єднуються у поняття "знижений зір”, а знижений зір разом зі сліпотою представляють всі порушення зору.

    Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, трахому і захворювання очей у дітей. У світі все ширше зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, що викликається неконтрольованим діабетом.

   За даними Міжнародного агентства з профілактики сліпоти, приблизно 284 мільйони осіб мають проблеми із зором, з них 39 - не бачать зовсім. Хвороби очей вражають більше 19 мільйонів дітей. На глобальному рівні основною причиною порушень зору є нескориговані аномалії рефракції. Незворотньо сліпими на все життя є 1,4 мільйона дітей. Близько 80% випадків сліпоти можна було б уникнути в разі своєчасного лікування. 

    В області постійно проводиться санітарно-освітня робота, спрямована на ознайомлення населення з проявами очних хвороб та ризиком їх виникнення; цільова підготовка середнього медичного персоналу; диспансерний нагляд; виконання впровадження та неухильного дотримання протоколів лікування хворих на патологію очей на всіх рівнях надання медичної допомоги; проведення тематичного інформування медичних працівників (лікарів-терапевтів, сімейних лікарів загальної практики, середнього медперсоналу) з питань виявлення, лікування хвороб очей, впливу окремих лікарських засобів на перебіг захворювань; впровадження сучасних методик лікування і обстеження, забезпечення чіткої системи наступності медичної допомоги і заходів медико-соціальної реабілітації.

    Завдяки проведеним заходам збільшилась кількість виявлених хворих на патологію очей та чисельність груп диспансерного нагляду, поліпшилася результативність офтальмологічного скринінгу і показники первинної інвалідності внаслідок хвороб очей.