Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ У НЕВІДКЛАДНІЙ ХІРУРГІЇ

З метою підвищення рівня поінформованості лікарів хірургічного профілю та покращення якості надання хірургічної допомоги населенню області на базі Сумського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення 7 жовтня відбулася науково-практична конференція на тему «Актуальні питання у невідкладній хірургії».

   У конференції взяли участь: начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО, головний хірург області, кандидат медичних наук, доцент Микола КОБИЛЕЦЬКИЙ, голова обласної асоціації хірургів, професор, доктор медичних наук Ігор ДУЖИЙ, практикуючі лікарі-хірурги. На захід були запрошені доктори медичних наук, професори Харківського науково-дослідного інституту відділення невідкладної хірургії Академії медичних наук України – Петро ЗАМЯТІН, Віталій ЛОГАЧОВ та Денис СКОРИЙ. 

    Головний хірург області зупинився на проблемних питаннях хірургічної допомоги в області, наголосив на важливості дотримання у роботі локальних протоколів. Микола КОБИЛЕЦЬКИЙ проаналізував роботу служби за 9 місяців поточного року та доповів про сучасні підходи до організації хірургічної допомоги населенню області.

    Начальник управління охорони здоров’я окреслив напрямки роботи, які ведуться в охороні здоров’я, адже ця галузь знаходиться у стадії реформування. Нагадав і про те, що область увійшла до пілотного проекту зі створення оперативно-диспетчерської служби з використанням сучасних GPS-технологій для оперативності прибуття бригад швидкої допомоги. Велике значення має розвиток паліативної і хоспісної допомоги, тому в області йде перепрофілювання "зайвих” ліжок у хоспісні, а це дозволяє покращити допомогу тяжкохворим і зберегти робочі місця медичним працівникам, – зазначив Сергій БУТЕНКО. Серед пріоритетних питань - матеріально-технічна база ЛПЗ області, адже для надання якісної медичної допомоги вкрай необхідне сучасне обладнання. На постійному контролі управління - медична допомога учасникам АТО, – акцентував посадовець. Керівник зазначив, що основним напрямком у роботі лікувально-профілактичних закладів є увага до громадського здоров’я, а це і активна профілактика, і вчасна диспансеризація, і якісні медичні огляди. Сергій БУТЕНКО відмітив професійну роботу головного хірурга Миколи КОБИЛЕЦЬКОГО. Начальник управління подякував науковцям із Харкова та побажав плідної роботи учасникам конференції. 

    Харківські науковці поділилися досвідом надання медичної допомоги при вогнепальній та мінно-вибуховій травмах. Розповіли і про нестандартні ситуації та рідкісні захворювання, а також складні ситуації у гепатопанкреатобіліарній хірургії. 

    Користь від проведення змістовних науково-практичних конференцій безумовно велика. Лікарі-хірурги мали можливість отримати нові знання з надання медичної допомоги учасникам антитерористичної операції та обмінятися досвідом.