Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПАЛІАТИВНОЇ ТА ХОСПІСНОЇ ДОПОМОГИ

В Україні, як і у світі, у другу суботу жовтня відзначається Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги.


   Старіння населення у сучасному світі – масове явище. Щодня близько 200 тисяч людей на планеті досягають 60-річного рубежу. Старіння і старість стає однією із найважливіших проблем нашого століття. Відповідно до рекомендацій ВООЗ, 60-80% зазначених вище людей потребують паліативної допомоги. З урахуванням хворих, які страждають на невиліковні хвороби серцево-судинної системи, неврологічні та онкологічні захворювання, туберкульоз та СНІД потребують паліативної допомоги в Україні майже 600 тисяч хворих та близько 1,2 мільйони їхніх рідних.

    Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого забезпечити максимально можливу якість життя невиліковним хворим і членам їх родин шляхом запобігання та полегшення страждань, завдяки ранньому виявленню і точному діагностуванню симптомів болю та розладів функцій органів та систем, проведення адекватних лікувальних заходів симптоматичної терапії та догляду, надання психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки.

    Обов’язок держави – забезпечити доступність професійної паліативної допомоги, незалежно від віку, нозологічної категорії захворювань, соціального статусу, національності, релігійних та політичних переконань, місця проживання хворого.

    В області функціонує чотири відділення паліативної та хоспісної допомоги при Краснопільскій, Лебединській, Путивльській центральних районних лікарнях та Зноб-Новгородській сільській лікарні Середино-Будського району на 60 ліжок. Для забезпечення адекватної знеболюючої терапії при лікувальних закладах діє 9 протибольових кабінетів. Забезпеченість знеболюючими препаратами онкологічних хворих у першому півріччі 2015 року складає від 92 до 95%, 632 хворих отримали зазначену терапію.

    В області широко застосовується таблетовані форми знеболюючих препаратів у тому числі і наркотичної групи, що дає можливість хворим бути незалежними від медичних працівників при вирішенні питання своєчасного подолання больового синдрому.

    Значною проблемою є надання паліативної допомоги жителям міста Суми. Неодноразово піднімалось питання відкриття «Хоспісу» і на сьогодні воно знаходиться у стадії обговорення. Незважаючи на створені комфортні умови перебуванні у хоспісних відділеннях, більша частина хворих має бажання отримувати допомогу вдома, а для цього необхідно створити при кожному паліативному відділенні лікувально-профілактичного закладу виїзну бригаду.

    Є ще безліч невирішених важливих проблем, що розглядаються при організації надання паліативної допомоги в області.

     Управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації підтримує і втілює ідею впровадження паліативної та хоспісної допомоги в області, усвідомлюючи її вагоме медико-соціальне значення у контексті національних та стратегічних пріоритетів вітчизняної системи охорони здоров’я, що підтверджується розробкою та прийняттям обласної цільової програми щодо реалізації державної політики у сфері наркотиків на 2014-2016 роки, де вагомий розділ займає вирішення цієї проблеми.