Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗАСІДАННЯ «КРУГЛОГО СТОЛУ» З ПИТАНЬ УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ І НАДАННЯ ПАЛІАТИВНОЇ ТА ХОСПІСНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ

9 жовтня в обласному прес-клубі відбулося засідання «круглого столу» з питань удосконалення організації і надання паліативної та хоспісної допомоги хворим. Захід пройшов за участі заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Надії Лисенко, голови обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Любові Приходько та керівника громадської організації «Клуб «Шанс» Олексія Загребельного. Учасниками дискусії були також лікарі, представники громадських організацій і журналісти.

   Якість паліативної допомоги свідчить про рівень розвитку країни. Галузь охорони здоров’я фінансується лише на третину від потреби, тому і надання паліативної допомоги розвивається дуже повільно, – зазначила Надія Лисенко. 


    В області функціонує чотири відділення паліативної та хоспісної допомоги при Краснопільській, Путивльській, Лебединській центральних районних лікарнях та Зноб-Новгородській сільській лікарні Середино-Будського району. Через відсутність такого закладу значною проблемою є надання паліативної допомоги жителям Сум. Незважаючи на комфортні умови перебування у хоспісних відділеннях, більша частина хворих має бажання отримувати допомогу вдома, а для цього треба створювати при кожному паліативному відділенні лікувально-профілактичного закладу мультимедійну виїзну бригаду, – поінформувала Любов Приходько. Що стосується ситуації по Україні, то діє 2 центри паліативної та хоспісної допомоги у Харкові та Івано-Франківську, 9 обласних хоспісів та 60 відділень (палат) паліативної та хоспісної допомоги, – додала спеціаліст. Говоримо про паліативну допомогу дорослих хворих, а про дітей замовчуємо. Крім знеболення та усунення інших симптомів прояву хвороб, паліативна допомога включає надання соціальної, духовної та психологічної підтримки хворому та його рідним, – наголосила медик.

    Заступник головного лікаря з медичної частини обласної дитячої клінічної лікарні Ольга Гапієнко, в свою чергу, поділилася знаннями, які почерпнула на Національному конгресі з паліативної допомоги і зазначила, що надання паліативної допомоги дітям планується на базі обласного Будинку дитини щойно будуть прийняті та підписані необхідні документи. 

    Багато проблемних питань обговорювалось на засіданні, адже паліативна допомога є не лише медичною проблемою, вона потребує ефективної координації органів виконавчої влади, медичних і соціальних служб, громадських і благодійних організацій, небайдужих громадян. Тому учасники «круглого столу» вважають за необхідне звернутись до Сумської обласної державної адміністрації та обласної ради і розробити регіональну програму організації і надання паліативної та хоспісної допомоги хворим у Сумській області на період з 2016 по 2020 роки, створити міжвідомчу робочу групу з розробки проекту Програми, Положення та склад якої затвердити розпорядженням голови Сумської облдержадміністрації. Необхідно сприяти розвитку мережі аптечних закладів, що мають ліцензії на роботу з підконтрольними лікарськими препаратами для забезпечення доступу невиліковно хворих до адекватного знеболення. Нагальним питанням залишається створення спеціалізованого закладу для надання хоспісної та паліативної допомоги невиліковно хворим Сумської області та обласного центру. Важливо долучити до вирішення цього питання громадські організації та благодійні фонди. З цією метою запровадити механізм соціального замовлення на надання комплексних соціальних послуг паліативним хворим за кошти місцевих бюджетів.

    Комфорт для невиліковних пацієнтів передбачає максимально можливе усунення болю та інших проявів хвороби. Зменшити або усунути сильний біль під силу лише опіоїдним анальгетикам, у подібній ситуації альтернативи не існує. Сумська область налічує понад 13 000 осіб, які потребують хоспісної допомоги, із них більше 2 000 необхідний стаціонарний догляд. Тому управління охорони здоров’я облдержадміністрації наголошує, що відкриття хоспісу для обласного центру – надзвичайно важливе питання.