Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

КАРДІОЛОГІЧНА ШКОЛА

29-30 жовтня у конференц-залі наукової бібліотеки УАБС НБУ відбулася виїзна кардіологічна школа ДУ «ННЦ «Інституту кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска» НАМН України на тему: «Малосимптомний пацієнт з високим кардіоваскулярним ризиком: від первинної ланки до високоспеціалізованого лікування».

   Захід пройшов під патронатом Міністерства охорони здоров’я України та за сприяння управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації. У конференції взяли участь провідні кардіологи та наукові співробітники інституту кардіології; головний терапевт Інеса САВЕНКО та обласний кардіолог Ігор МАРЦОВЕНКО. До участі у заході були запрошені кардіологи, терапевти, сімейні лікарі, неврологи, ендокринологи, лікарі функціональної діагностики Сумщини.

    Зі вступним словом до присутніх звернувся начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації – Сергій БУТЕНКО. Моніторинг стану здоров’я на Сумщині показує, що рівень кардіологічної допомоги населенню – на достойному рівні. Та важливим для нашого регіону є направлення зусиль медичних працівників на профілактику серцево-судинних захворювань, – зазначив керівник управління. З метою підвищення якості медичної допомоги населенню в області прийнята Обласна цільова програма запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань на 2013-2017 роки з загальним фондом понад 180 млн. гривень, – поінформував Сергій БУТЕНКО. Частково вирішене питання використання таких процедур, як коронарографія та стентування судин серця. На базі Сумського обласного кардіологічного диспансеру працює приватна рентгеноваскулярна лабораторія з сучасною агіографічною установкою. На сьогодні терапевтичною та кардіологічною службою області проводиться моніторинг за впровадженням у діагностику стандартів лікування хворих з артеріальною гіпертензією та гострим інфарктом міокарда, – зазначив посадовець. Зміцнюється і кадровий потенціал за рахунок молодих спеціалістів, забезпеченість лікарями-кардіологами практично доведена до загальнодержавної, – акцентував Сергій БУТЕНКО. Професійний рівень медичних працівників – основний резерв у досягненні успіху, а науковий потенціал та досвід роботи наших гостей допоможуть поповнити знання і визначити пріоритети у лікуванні хворих із серцево-судинною патологією, – підсумував начальник управління.

    У ході заняття провідні фахівці кардіологічної галузі України обговорили принципи раціональної медикаментозної терапії симптомних і малосимптомних пацієнтів з ішемічною хворобою серця; проблеми малосимптомних пацієнтів з високим кардіометаболічним ризиком; артеріальну гіпертензію при цукровому діабеті; сучасні підходи до лікування та профілактики емболічних ускладнень в кардіології.

    Проведення кардіологічної школи – вкрай важливий захід. Адже відбулася репрезентація найсучасніших рекомендацій щодо лікування кардіологічних захворювань, запропонованих Європою та адаптованих до української медицини. Результатом проведення такого заходу має стати підвищення професійного рівня лікарів-практиків та абсолютно правильне ведення кардіологічних хворих, яке ґрунтується на європейських засадах.