СЕМІНАР-НАРАДА З ПИТАНЬ НАДАННЯ ПАЛІАТИВНОЇ ДОПОМОГИ
![]() |
Нещодавно на базі центру первинної медико-санітарної допомоги № 3 міста Суми за підтримки обласної громадської організації «Клуб «Шанс»» було проведено навчальний семінар з питань надання медичної допомоги паліативним хворим та лікування хронічного больового синдрому сімейними лікарями лікувально-профілактичних закладів області та нормативно-правових аспектів обігу наркотичних та психотропних препаратів. |
Наголошено, що начальником управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергієм Бутенком активізована робота з організації надання медичної допомоги паліативним хворим. В області відкрито і функціонує 4 відділення паліативної та хоспісної допомоги на 60 ліжок. Зазначені питання були розглянуті на школах організаторів, приділена увага спеціалістами управління в ході планування роботи лікувально-профілактичних закладів області на 2016 рік. Однак у стадії обговорення залишається питання відкриття хоспісу в м. Суми, де паліативної допомоги потребують близько 305 хворих лише з онкологічною патологією.
За участю завідувача консультативного відділення Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги Людмили Андріїшин були розглянуті питання організації надання паліативної допомоги хворим, роль та завдання сімейних лікарів з даного питання та лікування хронічного больового синдрому на прикладі 18-річного досвіду організації роботи надання допомоги зазначеним хворим в Івано-Франківській області.
Голова обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Любов Приходько детально зупинилась на нормативних аспектах щодо обігу наркотичних та психотропних препаратів у лікувально-профілактичних закладах області з тлумаченням вимог останнього наказу Міністерства охорони здоров’я України від 07.08.2015р. № 494 «Про деякі питання придбання, перевезення і зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я».
У заході взяли участь головні лікарі, їх заступники, сімейні лікарі, завідувачі та лікарі-терапевти відділень хоспісної та паліативної допомоги, головні медичні сестри лікувально-профілактичних закладів області.
Присутні отримали інформаційні матеріали на електронних носіях для їх подальшого вивчення у закладах. Інформація, отримана у ході навчального семінару, не залишила байдужими жодного із учасників, вона допоможе більш якісно надавати медичну допомогу паліативним хворим.