Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

«ЗРОЗУМІТИ ДІАБЕТ ТА ВЗЯТИ НАД НИМ КОНТРОЛЬ»

Під таким гаслом днями у конференц-залі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся 10-й щорічний традиційний захід, присвячений Всесвітньому дню діабету (оголошеному Резолюцією ООН 61/255 від 20 грудня 2006 року). У семінарі взяли участь лікарі, пацієнти, хворі на цукровий діабет та члени їх родин. Захід відбувся за сприяння Сумської обласної громадської організації «Діабетичне товариство Сумщини». Присутні мали можливість визначити рівень цукру у крові індивідуальними глюкометрами, виміряти артеріальний тиск.

   Збереження здоров’я працюючого населення є дуже важливим питанням для України в умовах поступового скорочення чисельності населення внаслідок процесу його старіння. Пріоритетним напрямком сучасної медицини є раннє виявлення захворювань і в цьому важлива роль відводиться амбулаторно-поліклінічній службі. У структурі загальної захворюваності патологія ендокринної системи займає одне з провідних місць. Учасники конференції прослухали провідних спеціалістів, серед яких доктор медичних наук Віталій Катеренчук з доповіддю на тему «Особливості перебігу та лікування цукрового діабету другого типу» та кандидат медичних наук, доцент СумДУ Оксана Меліховець, яка розповіла про «Роль мікроелементів у лікуванні цукрового діабету». 

    Лікарі вкотре наголосили, що завдяки дотриманню здорового харчування, регулярній фізичній активності, підтриманню нормальної ваги тіла і відмови від шкідливих звичок можна запобігти або відстрочити захворювання на цукровий діабет. 

    Прості заходи за підтримки здорового способу життя виявляються ефективними для профілактики хвороб. Щоб сприяти попередженню діабету та його ускладнень необхідно: 

– домогтися здорової ваги тіла і підтримувати її;
– бути фізично активним – щонайменше, 30 хвилин регулярної активності помірної інтенсивності щодня;
– дотримуватися здорового харчування, споживаючи фрукти і овочі від трьох до п'яти разів на день, і зменшувати споживання цукру і насичених жирів;
– утримуватися від вживання тютюну – куріння підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

    Хворим на цукровий діабет слід пам’ятати: обмеження у харчуванні, постійний контроль за цукром у крові, щоденні ін’єкції інсуліну чи прийом цукрознижувальних препаратів, дотримання основних правил здорового способу життя допоможуть прожити довге та щасливе життя.