Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ В УКРАЇНІ

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху 12 листопада на базі обласного наркологічного диспансеру відбулася прес-конференція. Мета заходу – об’єднати зусилля державних органів, громадських організацій, наукової спільноти, засобів масової інформації на виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху та забезпечити профілактику смертності на автошляхах. Організували та провели засідання обласний нарколог Тарас ЗЛИДЕННИЙ та керівник регіонального центру безпеки дорожнього руху Сергій ВИНОГРАД за сприяння управління охорони здоров’я. До участі у конференції були запрошені заступник головного лікаря з медичної частини Сумського округу станції екстреної (швидкої) медичної допомоги та медицини катастроф Інна Удальцова, інспектор ДПС УМВС України в Сумській області Олег Сологуб, журналісти.

   Сьогодні хочемо відкрити «завісу» роботи наркодиспансеру, – сказав Тарас ЗЛИДЕННИЙ. Закладом цілодобово проводяться медичні огляди по встановленню стану сп’яніння. У 2015 році проведено 1120 таких медичних оглядів водіям транспортних засобів. У стані алкогольного сп’яніння виявлено 297 водіїв, наркологічного – 37. На жаль, показники таких оглядів щороку "стабільні”. Ситуація на автошляхах залишається дуже напруженою, – констатував обласний нарколог. 

    Тиждень безпеки дорожнього руху в Україні проводиться вперше за ініціативи Міністерства охорони здоров’я. Акція стартувала 9 листопада під егідою ООН. Захід проводиться з метою привернути увагу суспільства до проблем травматизму та смертності на дорогах, особливо серед дітей, поліпшення дорожньої безпеки, – зазначив Сергій ВИНОГРАД. Тиждень залучає до даної проблематики усі дотичні відомства: МВС України, Міністерства інфраструктури, освіти і науки та ін. Керівник центру повідомив, що взяв участь у Національній науково-практичній конференції та круглому столі, які проводило МОЗ. За рік на дорогах України гине близько 5000 осіб і це сумна статистика. Тому буде створена робоча група, яка працюватиме над оновленням нормативної бази для профілактики травматизму. Вона передбачає збільшення жорсткості до відповідальності водіїв на дорогах, і, як наслідок зменшення смертності під час ДТП.

    Основним у програмі Тижня є саме безпека дітей на дорогах. Тому особливу увагу наше відомство приділило учням шкіл та вихованцям дитячих садочків, – повідомив Олег Сологуб. Демонструємо дітям відеоролики, у яких відзнято різні ДТП та розповідаємо про наслідки, яких можна було уникнути при правильному поводженні усіх учасників дорожнього руху, – поінформував інспектор.

    Після засідання головний лікар обласного наркологічного диспансеру ознайомив журналістів з роботою лабораторії диспансеру, приладами, що визначають алкоголь та наркотичні речовини у крові та сечі. Також медійники відвідали кабінет центру безпеки дорожнього руху, у якому навчають водіїв правилам надання першої допомоги.