РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРШОГО ТУРУ ДОДАТКОВОЇ ІМУНІЗАЦІЇ ПРОТИ ПОЛІОМІЄЛІТУ
![]() |
З метою удосконалення організації проведення подальшої турової імунізації дітей проти поліомієліту 18 листопада у актовій залі обласної клінічної лікарні відбувся семінар на тему "Результати першого туру додаткової імунізації проти поліомієліту, організація роботи другого та третього турів”. Захід проведено за участі головних фахівців управління охорони здоров’я облдержадміністрації, керівників лікувально-профілактичних закладів області, заступників головних лікарів по дитинству та допомозі при пологах, головного управління Держсанепідслужби. |
Учасників зібрання привітала заступник начальника управління Надія ЛИСЕНКО. І раунд додаткової імунізації проти поліомієліту стартував 19 жовтня 2015 року і тривав протягом 3-х тижнів, до 9 листопада 2015 року. На Сумщині додатково щеплено від поліомієліту 36 тисяч 289 дітей, що становить 62,92 % (по Україні – 64,7%), - зазначила Надія ЛИСЕНКО. Наступний тур розпочнеться 30 листопада і ми маємо ретельно підготуватися задля його успішного проведення, - підкреслила посадовець.
В.о. головного педіатра області Оксана СТАШКО коротко охарактеризувала проведення першого раунду вакцинації в області, конкретно зупинившись на кожному районі. Проблемним питанням залишається велика кількість відмов батьків від щеплень. Тому необхідно постійно проводити із батьками і медичним персоналом роз’яснювальну роботу, адже вакцинація – єдиний метод профілактики від поліомієліту, - наголосила Оксана СТАШКО.
Начальник відділу організації держсанепіднагляду головного управління Держсанепідслужби в Сумській області Валентина ТИЩЕНКО вкотре нагадала присутнім, що вакцина від поліомієліту, яку Україна отримала як гуманітарну допомогу від Канади, є абсолютно безпечною, якісною і ефективною. Вона детально зупинилась на зберіганні і використанні поліомієлітної вакцини, з дотриманням умов "холодового ланцюга” під час транспортування, відповіла на ряд практичних запитань.
Завідувач інфекційним відділенням СМДКЛ Святої Зінаїди Світлана КРУГЛЯК звернула увагу лікарів на проблему вчасного виявлення і направлення до відповідних фахівців дітей із гострими в’ялими паралічами.
У ході семінару відбулося жваве обговорення проведення вакцинальної кампанії і шляхів усунення проблемних питань. Було прийнято рішення протягом 10 днів провести навчальні конференції з питань імунізації від поліомієліту із медичним персоналом.