Управління охорони здоров’я
вул. Троїцька, 57, м. Суми, 40022,
тел./факс (0542) 25-04-02, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРАТИ ОПОЛІСКУВАЧ ДЛЯ ПОРОЖНИНИ РОТА

Щоденна гігієна ротової порожнини, крім чищення зубів пастою і ниткою, передбачає використання ополіскувача. Цей засіб не тільки робить дихання свіжим, але і захищає зуби від каріозних бактерій, зменшує кровоточивість і запалення ясен, знижує чутливість зубів.

Навіщо використовувати ополіскувачі?


СУМСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ ПОВІДОМЛЯЄ

Адміністрація комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» повідомляє, що виклик екстреної медичної допомоги здійснюється за єдиним телефонним номером екстреної медичної допомоги 103 чи за єдиним телефонним номером системи екстреної допомоги населенню 112. Виклики екстреної медичної допомоги здійснюються безоплатно.

ПРОФІЛАКТИКА ГОСТРИХ КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЙ

Пік кишкових інфекцій зазвичай припадає на спекотну пору року. Підвищена температура навколишнього середовища сприяє поширенню збудників, які викликають захворювання на кишкові інфекції.

До організму такі збудники потрапляють, головним чином, з інфікованою водою, зіпсованими та неякісними харчовими продуктами або контактно-побутовим шляхом через брудні руки.


БОТУЛІЗМ: ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ ТА ПРОФІЛАКТИКА

Ботулізм – важке токсичне інфекційне захворювання, в результаті якого вражається нервова система. Важка форма хвороби може призвести до летального результату.

Що таке ботулізм?

Ботулізм – хвороба, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму і характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи. Збудник Clostridium botulinum постійно існує в ґрунті, він утворює спори, надзвичайно стійкі до впливу хімічних і фізичних факторів.


КОПІЇ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ПІДПИСАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ З ЛІКАРЕМ БІЛЬШЕ НЕ ПОТРІБНІ

МОЗ України внесло зміни до Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу. Розповідаємо, що змінилося.

Кампанія з вибору сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів триває з квітня. Це перша подібна кампанія національного рівня. За цей час виникла необхідність удосконалити порядок подання декларацій про вибір лікаря. Міністерство охорони здоров’я України внесло зміни до Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, що набрали чинності 3 липня 2018 року.


У СУМСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДИТЯЧІЙ КЛІНІЧНІЙ ЛІКАРНІ ЗРОБЛЕНО КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ

9 липня заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Вадим АКПЄРОВ, голова Сумської обласної ради Володимир ТОКАР, народний депутат України Ігор МОЛОТОК та начальник управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО проінспектували оновлене хірургічне відділення обласної дитячої лікарні.

Пофарбовані стелі, нові двері, вікна, ліжка, тумби, шафи – усі палати хірургічного відділення на 6 поверсі – нового зразка. У лікувальному закладі 10 нових палат, 2 з них – для мам та немовлят, 8 інших – з максимальною місткістю 4 пацієнти.