Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА ЛІКУВАННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Нинішня ситуація з серцево-судинними захворюваннями в Україні, у тому числі й на Сумщині, досить складна. Щороку в нашій державі фіксується майже 50 тисяч інфарктів міокарда та 100-120 тисяч інсультів. У лікувальних закладах Сумської області щорічно відмічається 1200-1300 інфарктів міокарда, що призводить до інвалідності та передчасної смертності хворих.

Саме тому, нещодавно, в області затверджена цільова комплексна Програма попередження та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань. Програма розрахована на п’ять років. Загальний обсяг бюджетних коштів, які необхідні для реалізації цієї програми протягом п’яти років становить 180 млн. 623 тисячі гривень.

Цільова комплексна Програма передбачає зміцнення наявних та відкриття нових кардіологічних відділень у центральних районних лікарнях, оснащення палат інтенсивної терапії сучасною кардіологічною апаратурою, розширення штату лабораторної служби та укомплектування її необхідним обладнанням.

Головним заходом Програми є добудова та відкриття в м. Суми при обласному кардіологічному диспансері відділення невідкладної кардіологічної допомоги для лікування хворих при гострих кардіологічних станах, що передбачають проведення стентування судин на ранніх етапах розвитку гострого інфаркту міокарду в умовах відділень інтервенційної кардіології. Щороку проведення стентування в нашій області потребує майже 1 тисяча хворих, з яких більшість працездатного віку. Крім того, щороку, в хірургічному лікуванні ішемічної хвороби серця та її наслідків, а також лікування порушень серцевого ритму потребують ще близько 1000 хворих працездатного віку. Нині лише незначна частина кардіологічних хворих області отримують необхідну лікарську допомогу в медичних науково-дослідних закладах країни, потужність яких обмежена. Програмою також передбачено відкриття та дооснащення судинного відділення в обласній клінічній лікарні, де буде встановлений ангіограф.