Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

1 жовтня в усьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку. У нашій державі, згідно Указу Президента України від 24 вересня 2004 року, цей день одночасно визначений і як День ветерана.

 Нині кожен десятий громадянин планети – це людина у віці старше 60 років, а в Україні – кожен п’ятий. Згідно із сучасною класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, похилий вік починається з 60 років і триває до 74, з 75 до 89 років – старечий, з 90 років і старше люди вважаються довгожителями.

Наша область відноситься до однієї із «старіших» по Україні, адже станом на 1 січня 2013 року в ній проживає 313 323 особи старше працездатного віку, що становить 27,5% від загальної кількості населення (Україна – 25,2%). Характерною особливістю в структурі осіб похилого віку є превалювання жінок над чоловіками та мешканців міст над жителями сіл та селищ. Значну кількість осіб похилого віку складають ветерани війни – 18,2%.

Однією із найбільших проблем людей похилого віку є одинокість та потреба в сторонній допомозі: 18805 людей похилого віку в області – одинокі, 12937 осіб похилого віку потребують сторонньої допомоги. Турбота про цих людей – один із пріоритетних напрямків роботи медичної та соціальної служб області, адже зрілість суспільства визначається відношенням до дітей та старих. Проявом такого піклування є відкриття, за ініціативи голови облдержадміністрації Юрія Чмиря, діагностичних центрів у містах Суми та Шостка, де проводяться безкоштовні діагностичні обстеження людям похилого віку та ветеранам війни, хоспісу на базі Краснопільської центральної районної лікарні, де отримують кваліфіковану медичну та соціальну допомогу люди з термінальними стадіями невиліковних захворювань, придбання сучасного рентген-діагностичного комплексу вартістю 3,5 мільйони гривень для обласного клінічного госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни.

Першоосновою в медичному забезпеченні ветеранів війни та осіб похилого віку є проведення їх медичних оглядів, контроль за якими щомісячно здійснюється безпосередньо начальником управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петром Павлюком. Завдяки цьому з року в рік зростає кількість охоплених оглядами та їхня ефективність. У поточному році медичними працівниками області оглянуто 99,96% ветеранів війни, а люди з обмеженими фізичними можливостями, які не можуть самостійно відвідати лікувальні заклади, стовідсотково оглянуті вдома виїзними бригадами лікарів.

У І півріччі поточного року на медичну допомогу ветеранам війни області виділено 6 млн. 907,7 тис. гривень (4 млн. 422,9 тис. гривень – за аналогічний період минулого року). Зокрема, зросли видатки на забезпечення ветеранів війни медикаментами за пільговими рецептами з 319,9 тис. гривень

за І півріччя 2012 року до 843,8 тис. гривень у поточному році, відповідно зросли витрати на одного ветерана війни з 12,08 грн. до 14,80 грн., на проведення зубного протезування – з 272 тис. гривень до 626,4 тис. гривень, на слухове протезування – з 32,4 тис. гривень до 51,4 тис. гривень. Це дало змогу покращити якість життя ветеранів та зміцнити їх здоров’я.

Досить важливими для людей похилого віку є пропаганда та дотримання здорового способу життя. Не варто забувати про рухливість, фізичні вправи та здорове харчування. Варто менше нервуватися та приділяти більше часу своєму відпочинку. Пам’ятайте, що похилий та старечий вік – це певні етапи життя, які неможливо обминути, але в можливостях кожного зробити їх максимально комфортними та здоровими.